Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

8.Spolehlivý typ

31. března 2009 v 10:23 |  Komisař Rex-6.Série
Název: Spolehlivý tip
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Krásná studentka ekonomie Marion Niklová si přivydělává prostitucí. Jednoho dne má zákazníka, který je tak opilí, že jí všechny věci o akciovém trhu prozradí. O pár dní později se miluje se stálým zákazníkem Gottfriedem Neumannem, který je nadřízený toho člověka, který ji vše vykecal. Marion se totiž před Neumannem zmíní, že chce obchodovat s akciemi firmy Zauner. Neumann znejistí a nic jí na to neřekne. V kanceláři pak dostane Weber vynadáno, proč nebyl před dívkou zticha. Nyní má nakázané, aby se mladé dívky zbavil jakýmkoliv způsobem. V neděli ráno pracují komisaři jako obvykle. Všichni jsou v kanceláři a Alex s Rexem dělají nějaké pokusy. Už delší dobu pozoruje Kunz, že Rex pořád něco vynáší ze zatemnělé místnosti. Alex jim to všechno předvede znovu a řekne o co tu jde. Psi mají totiž lepší zrak i ve tmě než obyčejní lidé. Toho odhodlání se ujme i Böck, který se zavře do temné místnosti, kde byl před tím i Rex. Nedopadne to však dobře. Rozbije si totiž koleno. Když mu to komisař Kunz ošetřuje, musí mu rozpárat kalhoty. Böck na to však nadává, poněvadž takto nemůže jít na veřejnost. Rex však přijde na nápad, sešít mu kalhoty sešívačkou na papír. Böckovi se to však vůbec nezamlouvá.
Weber přijde za Marion do solária v hotelu, kde ji uškrtí páskem od županu. I v neděli tedy musí policie vyšetřovat vraždu. Ihned je jasné, že žena byla uškrcena. Brandtner nyní musí pátrat po identitě mladé dívky, co vlastně byla zač. Do práce se pouštějí všichni. Kunze při prohledávání dívčina bytu objeví sousedka, která ho pozve na oběd. Všechnu práci za něj musí udělat Rex, Alex a Böck. Komisaři se divý jak to, že si taková studentka žila tak dobře. V pokoji najdou učebnice ekonomie a jméno jejího kamaráda Huberta Fischera. Okamžitě se za ním vydají, aby ho vyslechly. Dozví se od něj, že Marion dělala při škole prostitutku, poněvadž bývala často viděná se staršími muži. Neumann v kanceláři sepisuje s paní Zaunerovou smlouvu o prodeji minerálních vod Zauner, když v tom ho volá na mobil pan Keins, který mu sdělí, že Eva Kovalská, majitelka nevěstince, chce odkoupit akcie společnosti Zauner. Neumann však na něj tlačí, aby se postaral o to, že si nesmí Kovalská nic koupit. Dr. Leo Graf najde stopu v podobě potu, který měla mrtvá na sobě, když ji Weber škrtil. Zprvu to Brandtnerovi moc nepomůže, ale později se to policii vyplatí. Neumann s Weberem navštíví Kovalskou, kterou zabijí. Uškrtí ji a pak oběsí na provaze. Když na místo činu druhé vraždy přijede Rex s Brandtnerem a Böckem, zjistí, že žena je již nějakou dobu mrtvá. Díky Rexovi najdou mladou polku, která se skryla před oběma muži na půdě a při tom si ublížila. Podezření je přivede až k Neumannovi a firmě Zauner, kterou do nedávna vedla paní Erika Zaunerová. Alex Brandtner se totiž sejde s paní Zaunerovou, která mu o všem řekne. Později večer zadrží hlídka pana Webera na dechovou zkoušku alkoholu. Nic se při ní neprokáže, ale kriminálce to pomůže, poněvadž mohou porovnat jeho DNA s tím co bylo nalezeno na těle první oběti. Test prokáže, že se jedná o stejnou osobu, která zabila Marion. Neumann se zatím vydává na letiště, odkud chce odletět. Na poslední chvíli přijede komisař Brandtner i s Rexem. Rex vleze do stejného letadla, kde se nachází Neumann. Brandtner se mu snaží pomoci. Rozjede se za Rexem v autě s Kunzem. Neumann zatím vyskočí z letadla a Rex si musí sám poradit s řízením letadla. Alex letadlo zastaví a Rexe dostane ven. Když se pokouší Neumann odjed svým autem, je zatčen Kunzem, který čekal v jeho autě. Na stanici v kanceláři se pak všichni nacházejí i s paní Zaunerovou, která jim děkuje za to, že jí zachránili firmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.