Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

9.Smrtonosný test

31. března 2009 v 10:24 |  Komisař Rex-6.Série
Název: Smrtonosný test
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Poslíček Georg zabije ve výtahu ženu - vedoucí z propagačního oddělení velké firmy, notebookem. Ve výtahu ji objeví dva mladí lidé, kteří do něj zrovna chtěli nastoupit. Georg zatím přijede za svou přítelkyní Sabinou Bauerovou. Policie se dostaví na místo činu a zjišťuje co se vlastně stalo. Bohužel nikdo nic neviděl, i když je výtah prosklený. O pár dní později zabije student Moritz Bruneis v kině uvaděče hasícím přístrojem, poté co byl Moritz ním probuzen. I sem přijíždí policie, která znovu neví o co tu vlastně šlo. Brandtner hledá souvislosti mezi oběma vraždami, ale nenachází nic. Další den přijde Moritz za studentkou z vedlejšího pokoje, aby ztlumila rádio, poněvadž ho to znervózňuje při učení matematiky na zkoušky. Rozumě se domluví a Moritz odejde v klidu do pokoje. Georgovi se zdá v noci strašliví sen o tom, že právě on zabil tu ženu ve výtahu. Svědomí mu totiž nedá spát. Další den řekne své přítelkyni, že on zabil tu ženu ve výtahu.
Později se srazí na ulici se ženou, kterou zraní. Z místa činu odjede a doma si umyje zámek. Ošetří ruku, kterou má celou od krve. Přítelkyni však zalže, že se srazil s klukem. Celou srážku vyděl starší pán, který vše vypoví policii. Večer v jednom baru, se seznámí mladý playboy s dívkou, kterou si odvede domů. Těsně před tím než odejdou si zajde dívka dát na záchod tabletku. Po sexu chce dívka odejít od mladíka. Chce si zavolat taxi, ale muž s tím nesouhlasí. Dívka se naštve a praští mladého muže láhví od pití. Mladík spadne k zemi mrtví. Když přijede policie, je už opět na místě Dr. Leo Graf. Příčina smrti je bouchnutí lahví do hlavy. Mladá dívka se nachází u doktora Peterky, který ji vyšetřuje kvůli experimentu. Ten provádí na několika lidech. Mezi nimi je i student matematiky Moritz a poslíček Georg. Tito lidé totiž užívají léky, které doktor Peterka vytvořil. A za to, že je užívají dostávají peníze. Komisař Brandtner přijde po dlouhém prošetřování na nějaké souvislosti, mezi všemi třemi vraždami. Musí však ještě vyslechnout Moritze, který se ke všemu přizná. Rexe a jeho kolegy přivede stopa až k doktorovi Peterkovi, který se však na všechno vymlouvá. Brandtner je tak šikovný, že prohledá doktorův notebook, v kterém má veškeré informace o experimentu. Pro tuto věc musel Rex předstírat, že je nemocný. Při příští návštěvě doktora Peterky, zadrží policie prchajícího doktora Wimra z výzkumného oddělení, který měl také ve všem prsty. Zkrátka nepřijde ani doktor Peterka, jenž je také zadržen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.