Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

10.Posedlost

1. dubna 2009 v 9:14 |  Komisař Rex-6.Série
Název: Posedlost
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Pete Ariel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Pan Stoll připravuje klec z manéže pro tygry u sebe doma pro jednu jeho oběť. Celou místnost však zaktivuje alarmem a elektrickým proudem. Odjede v malé dodávce do domu spisovatelky Hechtové. Netuší však, že v domě už spisovatelka nebydlí. Stoll se obleče za opraváře a ženu přepadne v bytě. Studentka Gabriela netuší o co tu jde. Začne se bránit až upadne a praští se do hlavy o roh. Na tento následek pádu zemře. Pachatel uprchne zadními dveřmi pryč. Brzy přijde za Gabrielou domů její milenec Paul Kofner, který ženu objeví mrtvou. Začne s ní třepat. Přes okno ze zahrady si všimne Paula soused, který vše zavolá na policii. Paul uprchne pryč. K případu je zavolán Alexander Brandtner se svým týmem. Dr. Graf okamžitě vysvětlí Brandtnerovi na co umřela. Od souseda se dozví, že u ní byl naposledy její přítel Paul, který ji zabil. V televizi běží večer zpráva o smrti mladé ženy. Vše sleduje i Stoll se svou ženou. Nemůže uvěřit, že to není Tina Hechtová. Chvíli si pročítá knihou o sexu, kterou napsala Hechtová pod pseudoimem. Jeho ženě se to vůbec nelíbí. Ví však, že tu knihu stále čte. Komisař Brandtner rozjíždí pátrání po Paulovi. Najde ho u jeho matky. Žena zapírá, že zde její syn není. Rex však zachytí stopu muže, který se skrývá poblíž domu v jeskyni. Paul je vyslýchán na stanici. Poté odjíždějí do domu jeho přítelkyně, kde Rex zjistí, že vrahem není Paul, ale někdo jiný. Zachytí stopu, která ukazuje kudy pachatel z místa činu prchal.
Nyní musí komisař Brandtner najít pravého pachatele. V bytě zavražděné objeví Alex komodu - skříň, která patří předchozí nájemnici paní Tině Hechtové. Okamžitě ji vyhledá prostřednictvím její agentky v nakladatelství. Nakladatelka se zprvu ošívá, že neví, kde spisovatelka je. Brandtner dostane od ženy dopisy směrované Tině Hechtové. Z nich zjistí Böck, že Hechtové někdo vyhrožuje. V dopisech je uvedeno, že si ji pisatel najde. Znovu se vrátí Alex do vydavatelství, kde od ženy získá adresu na spisovatelku. Upozorní ji, aby Hechtové zavolala, že nesmí nikomu jinému otvírat než policii. Stoll poté co zjistí novou adresu Hechtové, odejde za ní. Vydává se za opraváře. Zprvu se věnuje televizi, kde má být elektrická porucha, pak se chce na ženu vrhnout, ale naštěstí ho vyruší komisař Brandtner. Muž rychle odejde pryč. Brandtner se za okamžik objeví ve výtahu a klepe na Hechtovou. Spisovatelka otevře Brandtnerovi a ptá se co se děje. Komisař jí vše vysvětli. Poté ji odveze i s Rexem k sobě domů. Chvíli je sleduje i Stoll, který je zase brzy ztratí. Žena je celkem ráda pod policejní ochranou. Böck a Kunz Alexovi velmi závidí, že má doma spisovatelku erotických románů. Když si později volají, zjišťuje Böck co tam s ní Brandtner provádí. Ten mu však odpoví, že nic. Ráno přijde vystřídat Alexe Böck. Tina si mezi tím objedná dietní menu na novou adresu. Stoll zjistí, kde se nyní Hechtová nachází a místo poslíčka přijde s jídlem Stoll. Muž omráčí Böcka elektrickým šokem a Hechtovou odveze v krabici do svého bytu. Zde ji zavře do klece a požaduje po ní takový sex, jaký popisuje ve své knize. Spisovatelka se však brání tím, že nic z knihy není pravda. Vše si totiž vymyslela. Stoll zaktivuje alarm a elektrický proud, aby se žena nemohla dostat pryč. A pokud by se o něco pokusila, pak by ji zabil elektrický proud. Na Stollovu adresu přijede Alex s Rexem. Rex se pokouší zachránit spisovatelku z uvěznění. Alex se zatím pere se Stollem, který se nechce dát zatknout. Po urputné rvačce se však podaří Alexovi psychopata zatknout. Všichni v kanceláři dostanou podepsané knihy od Tiny Hechtové, za to, že jí zachránili život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.