Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

12.Smrt přišla dvakrát

2. dubna 2009 v 11:42 |  Komisař Rex-6.Série
Název: Smrt přišla dvakrát
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Bodo Fürneisen
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Za známým vídeňským manekýnem Markem Rainhardem přijde do jeho bytu snoubenka Kateřina, s kterou se hádá ohledně cizích dámských kalhotek. Ona ví dobře, že Mark spal s její matkou. Oba však netuší, že jsou sledováni jeho šéfem Gallagerem z protějšího domu. Všimne si toho jedna žena ze stejného domu a chce všechno ohlásit na policii. Její muž je však proti. Když Kateřina odejde, přijde Gallager za Markem. Na cestě za modelem Rainhardem je i Selma Meleiová - Schneidersová, která je dosti opilá. Málem se s Gallagerem střetne ve dveřích. Gallager se však schová u Marka za věšák s kabáty a počká až Selma přejde. Poté odejde pryč. Další den ráno najde v kontejneru s odpadky bezdomovec lidské tělo nějakého mladíka. Komisař Brandtner si v obchodě s oděvy kupuje nové sako. Rex mu při tom pomáhá. Jakmile si zrovna zkouší jedno ze sak, zavolá mu na mobil kolega Böck. Oznamuje mu nový případ. Policie v čele s komisařem Brandtnerem přijíždí na místo, kde Alex zjišťuje, že muže odněkud zná.
Pověří Böcka aby zavolal do obchodu s oděvy a zjistil jak se mladík jmenuje. Dr. Leo Grafovi se však něco na probodnutí nezdá. Brzy se jim podaří zjistit, že se jednalo o Marka Rainharda.Při vyšetřování se zajedou podívat i do oděvního návrhářství, které patří Selmě Meleiové - Schneidersové a její návrhářce Marii. Ve společnosti pracuje i dcera Kateřina, které se však nedostává od matky přílišné pocty v návrhářství. Všechny lidi vyslechnou, ale nějak Brandtner nedostane odpověď zda s Markem obě chodili. Rex zde stráví nějakou chvíli při předvádění na molu s ostatními manekýny. Druhý den Brandtner dostane zprávu od Grafa, že Mark bral drogy a také, že byl dvakrát zabit. Nejdříve přestal dýchat díky léku Methadonu, a pak jej ještě někdo pro jistotu probodl. Policie ještě vyslechne i Markova agenta Gallagera. Od něj Brandtner zjistil, že Mark byl žádaný mezi ženami, poněvadž byl nádherný svým tělem. Ve vyšetřování Alex zjistí, že posledními návštěvníky před manekýnovou smrtí byli jeho přítelkyně Kateřina, umělecký agent Gallager a Kateřinina matka Selma. Někdo z nich měl zájem na jeho smrti. Do případu vchází nová oběť. Je jim barman a dealer drog Sasha. Brandtner jej s Rexem navštíví, ale muž se vydává na útěk. Po urputné honičce Sashu dostane a zjistí od něj, že drogy Markovi dodával Gallager, který s ním chtěl mít poměr. Zpráva přivede Brandtnera ke Gellagerovi. Muž se však pouští na úprk. Komisař Brandtner muže dopadne a znovu vyslechne. Z výpovědi zjistí, že za jeho smrtí stojí Selma. Jakmile přijede Brandtner k paní Meleiové - Schneidersové, zjišťuje o všem pravdu. Nakonec musí zachránit Kateřinu, která chce pro to všechno skoncovat se životem. V poslední chvíli je zachráněna na lodičce Rexem a Alexem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.