Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

13.Paprsky pomsty

2. dubna 2009 v 11:42 |  Komisař Rex-6.Série
Název: Paprsky pomsty
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Zpěvačka Michou Langová nahrává ve studiu své nové album. Po jeho natočení se pohádá před studiem se svým bývalým přítelem Patrickem Jobstem, který přinesl růže. Z povzdálí je sleduje a fotografuje nějaký muž v autě. Pravděpodobně novinář. Michou Langová odjede ve svém autě do svého bytu. Před domem se snaží dostat ven z auta, ale oslepí ji laseroví paprsek. V okamžiku na to se zajistí všechny dveře a Michou se snaží dostat ven. Auto začne však hořet a za okamžik vybuchne. Mladá zpěvačka na místě zahyne. Blízko hořícího auta je i Jobst, který ji už nepomůže. Komisař Brandtner dostane informaci o vybuchlém autě a odjíždí se svými kolegy i Rexem na místo. Na místo přijíždějí i hasiči a Dr. Leo Graf. Od místních zvědavců zjistí komisař Brandtner, že se jednalo o známou mladou zpěvačku Michou Langovou. Při své práci musí Alex Brandtner vyslechnout lidi, kteří se kolem mladé zpěvačky motali. Ve studiu se od komponisty Daniela Trauna a druhého muže nic zajímavého nedozví. Zjistí pouze jména několika mužů - bývalého přítele Patricka Jobsta, Huberta Nielsena a Marko Kolba.
V průběhu si všechny tři muže komisař prověří. Kolb se sejde v jednom baru s Tanjou Steinerovou, kde se od ní dozví, že Michou je mrtvá. Tanja je ráda, že mají od Michou pokoj. Brandtner vyslechne na stanici Patricka, od kterého se dozví, že v den smrti jeho bývalé přítelkyně se s ní chtěl udobřit a přinesl jí kytici růží. Kunz s Böckem to prověří. Böck přinese z kontejneru zmíněnou kytici a Kunz vyslechne vedoucího obchodu, od jejichž poslíčka si Jobst kupoval květiny. Jeho alibi sedí a tak se dostane mezi podezřelé. Kolb a Nielsen zůstanou v té chvíli podezřelí. Další noc je zabit laserem i Daniel Traun při cestě domů. Za činem stál Kolb. Když je ráno nalezeno tělo Trauna, zjistí Brandtner, že muž má proříznutou helmu. V laboratoři zjistí, že se jednalo o průřez laserem. Po tomto činu se policistům podaří zjistit, že s laserem pracoval dříve Marko Kolb. Nielsen se s Kolbem radují jak jim vše vychází. Nakonec se podaří kriminálce zjistit, že za vším stojí Kolb s vedoucím manažerem hudebního průmyslu Nielsenem. Důvodem smrti zpěvačky a jejího kolegy Daniela Trauna byla písnička, kterou napsal Kolb. Oni dva ji ukradli a tvrdili, že ji napsal Traun. Kolb je při své další akci na Nielsena objeven policisty. Podaří se mu však uprchnout a zabarikádovat se v obchodním domě, kde drží několik rukojmích. Ohrožuje je laserovým přístrojem. Do akce se kromě rychlé zásahové jednotky pouští i Rex se svým páníčkem a kolegy. Boj s padouchem není jednoduchý. Díky Rexově obratnosti a rychlosti je však protivník brzy zadržen. Vídeň se tak nemusí již ničeho obávat. Po práci si všichni užijí housku se salámem, kterou přinese Kunz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.