Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Klien: Dokázal jsem, že jsem rychlý, auto teď vrátím Jamamotovi

30. září 2010 v 16:19 | Patrik |  Formule 1
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_17/klien.jpg

Christian Klien dostal po čtyřech letech příležitost znovu závodit a věří, že nezklamal. I když v Japonsku nepojede, doufá, že mu sedačku někdo v budoucnu nabídne.


"Tu šanci jsem využil dobře na to, že jsem byl ve voze poprvé celý víkend," řekl Rakušan pro F1 Pulse. "Podal jsem dobrý výkon, i když jsem si musel znovu celý víkend zvykat na auto a jeho nastavení. Dokázal jsem, že jsem rychlý a maximálně jsem šanci využil. Rozhodnutí je teď na týmu. Jamamota jsem nahradil jen pro tento závod a teď se do vozu vrátí."

Klien závodil po boku Bruna Senny a byl jasně lepší. Odstoupit musel kvůli poruše hydrauliky. "Byl to těžký závod, protože nebylo snadné uřídit auto na tomto okruhu," vysvětloval. "Chybí nám hodně přítlaku. Dokonce jsme hodně ztráceli i na Lotus a Virgin. Šlo víceméně jen o udržení vozu na trati."

"Před Sennou jsem si vybudoval osmisekundový náskok a byl jsem opravdu spokojený s výkonem, který jsem podal ve srovnání s týmovým kolegou. Ale jinak jsme byli daleko za Virginem a Lotusem. A to bylo zklamání."

I když tým HRT oficiálně odůvodnil jezdeckou výměnu tím, že se Jamamoto otrávil jídlem, objevily se spekulace, že měl Japonec problémy s financováním svého místa, proto měl dostat příležitost Klien. Ten řekl, že ví jen to, co tým prohlásil. V Japonsku prý určitě nastoupí Jamamoto, v dalších závodech není vyloučené, že HRT dá znovu příležitost Klienovi.

"Jednáme s týmy, které mají volnou sedačku pro příští rok. Celý víkend ve voze mi pomohl se předvést, abych měl větší šanci získat příští rok místo," dodal Klien k sezóně 2011.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.