Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Renault chce poznat skutečnou motivaci Räikkönena pro návrat

28. září 2010 v 11:56 | Patrik |  Formule 1
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_17/raikkonen.jpg

Tým Renault postupně zkracuje seznam kandidátů na místo týmového kolegy Roberta Kubici v roce 2011. Zůstal na něm mimo jiné Räikkönen, s nímž by se Francouzi v případě skutečného zájmu rádi viděli.


"Rozhodnutí se určitě blíží," řekl šéf Renaultu F1 Eric Boullier pro Autosport. "Ale skutečně chceme zvážit všechny možnosti. Rozhodl jsem se některým jezdcům říct, že nebudeme pokračovat v jednání s nimi, takže teď si počkáme a uvidíme. Ale Kimi je jeden z našich scénářů. Mnohokrát jsem řekl, že se s ním chci nejdříve setkat, než uděláme něco dalšího. Chci se dozvědět víc o jeho přání vrátit se."

Renault to deklaroval již dávno, stojí především o jezdce, kteří chtějí hájit jeho barvy a závodit. "Jedno je jisté, pokud se rozhodneme jednat s Räikkönenem, budu se s ním chtít setkat, abych vyhodnotil jeho skutečnou motivaci pro návrat," vysvětlil Boullier pro AutoHebdo. "Ať už je to Kimi Räikkönen nebo někdo jiný, chci, aby byl ultra motivovaný pro nás jezdit. Ať už je to Fin, Číňan nebo Francouzo-Švýcar, bude muset dokázat, že má motivaci."

Že by Boullier jmenováním národností prozradil další kandidáty Ho-Pin Tunga a Romaina Grosjeana? V každém případě osud Vitalije Petrova u Renaultu je nahnutý.

"Je to frustrující, protože pořád dělá chyby," řekl o ruském pilotovi Boullier. "Vystavujeme ho velkému tlaku a v pátek určitě neměl rychlost, v sobotu už ano. Kvalifikoval se třináctý a v druhé části kvalifikace boural. Závod mohl být dobrý, ale nechal trochu moc prostoru a Hülkenberg na něj udělal kamikadze manévr. Takové jsou závody a byla to smůla."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.