Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Renault nesmí návrat mezi top týmy uspěchat, říká Boullier

23. září 2010 v 15:30 | Patrik |  Formule 1
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_16/boullier.jpg

Francouzská stáj Renault chce obnovit svoji slávu z mistrovských let, ale návrat na vrchol není možné uskutečnit ze dne na den. Šéf týmu Eric Boullier nechce nic uspěchat, souvisí s tím i možné angažmá Kimiho Räikkönena.


"Naší ambicí je nejen vyhrávat závody a šampionáty, ale hlavně vrátit Renault F1 mezi top týmy," uvedl Boullier pro L´Equipe. "Abychom představovali v budoucnosti jistou hodnotu, pro piloty a pro sponzory. Příchod k Renaultu F1 bude znamenat záruku pozice mezi prvními třemi týmy šampionátu. To znamená, že bychom každý rok měli bojovat o titul."

"Kimiho manažeři nás kontaktovali. Ale nesmíme postupovat moc rychle. Dnes jsme vsadili na mladého ruského a polského pilota. Robert má smlouvu na příští dva roky. Vitalijovi necháváme čas, je nováček, takže uvidíme, jak se bude vyvíjet. Rozhodnutí učiníme během několika týdnů."

"Ale nechci, abychom při našem rozvoji postupovali příliš rychle. Je samozřejmě lichotivé, že nás kontaktoval Kimi Räikkönen, protože on dosáhl určitých úspěchů. Nicméně, myslím si, že je třeba si dát na čas a tým dobře připravit. Hrát s těmi největšími vyžaduje určitou úroveň, musíme být připravení ve všech oblastech, nejen v té technické. Myslím, že si necháme trochu času na přípravu tohoto přechodu, protože jakmile se dostaneme nahoru, zůstaneme tam."

Návrat na vrchol chce Boullier uskutečnit během následujících dvou let, tedy nejpozději v roce 2012. Může se podařit dřív, ale cíle pro rok 2011 s ním nepočítají.

"Chceme budovat tým. S tím samozřejmě souvisí sportovní výsledky," vysvětloval šéf stáje z Enstone. "Příští rok musíme dosáhnout větší pravidelnosti při dojíždění na stupních vítězů, auto by mělo být konkurenceschopnější a šel bych ještě dál, jako tým bychom měli mít za cíl patřit mezi tři nejlepší. Určitě se musíme pokusit vstoupit do velké čtyřky nebo trojky na čele. Opakuji, nechci, abychom postupovali moc rychle, protože etablovat tým na vysoké úrovni vyžaduje hodně práce, synergie, hloubkových změn ve struktuře, počínaje změnami ve výrobních procesech. My dnes všechno přehodnocujeme, a to je práce, která vyžaduje čas."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.