Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Formule 1W

Pirelli chce postupný přechod k osmnáctipalcovým kolům

29. července 2010 v 13:29
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_14/pirelli.jpg

Nový dodavatel pneumatik Pirelli touží po stejné velikosti obutí jako konkurenční Michelin, který byl také ve hře jako možná náhrada Bridgestonu. F1 by podle Italů měla dospět k osmnáctipalcovým kolům postupně.
"Bude to jistou dobu trvat, protože to má velké dopady na design vozů," řekl sportovní ředitel Pirelli Paul Hembery pro ManipeF1. "Uvidíme postupný odchod z 13 palců, spíš než skok na 18 palců. Velký problém s 18 palci je, jak vozy přejíždějí obrubníky, pneumatiky při tom dostávají hodně zabrat."

Zatím se však jedná o přání Pirelli, které musí konzultovat s týmy a získat jejich souhlas. Hembery by rád se změnami začal v roce 2013, kdy dojde také k velkým změnám v oblasti pohonných jednotek, takže týmy budou nuceny své vozy v každém případě výrazně přepracovat.

Na rozdíl od Michelinu ovšem Pirelli netouží po konkurenci dodavatelů pneumatik, v tom je ve shodě s týmy. Pokud by se přeci jen měla konkurence do formule 1 vrátit, Pirelli by ji akceptoval nejdříve za tři roky, aby měl čas nabrat zkušenosti.

První prototyp pneumatiky formule 1 2011 testoval Pirelli minulý týden na okruhu Paula Ricarda ve Francii na voze GP2. S výsledky byl spokojený. Ve vývoji pokračuje v aerodynamickém tunelu podle požadavků, které sepsaly týmy. Ty dostanou nové pneumatiky k dispozici poprvé na konci sezóny v Abú Zabí, kde se uskuteční dvoudenní test.

Bezpečnostní úchyty kol budou v příštím roce dvojité

29. července 2010 v 10:28
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_14/nehoda.jpg

Kola formule 1 mají při nehodách stále tendenci se od vozů oddělovat, proto dojde v roce 2011 k posílení jejich bezpečnostních úchytů.
Každé kolo je k monopostu přichyceno bezpečnostním lankem, které má v případě ulomení zavěšení zamezit, aby se kolo od vozu oddělilo a volně cestovalo po trati nebo mimo ni. Tato lanka ale nevydrží vždy, letos svá kola ztratili například Sébastien Buemi v Číně nebo Vitantonio Liuzzi v Německu.

"Lanka kol jsou pro nás velkou starostí," přiznal šéfinženýr McLarenu Paddy Lowe. "Loni došlo k tragické nehodě s Henrym Surteesem a kola se od vozů formule 1 oddělují častěji, než bychom chtěli a než bylo cílem pravidel, když byla bezpečnostní lanka zavedena. Fungují, ale nejsou dostatečně spolehlivá."

Proto se týmy dohodly, že úchyty zdvojí, aby zvýšily pravděpodobnost, že se kolo od vozu neoddělí.

"Nechceme se snažit o stoprocentní spolehlivost každého lanka, protože jsme zjistili, že když selžou, je to z toho důvodu, že je něco při nehodě poškodilo. Takže se domníváme, že když u každého kola budou dvě, nezávislá na sobě, tak se významně zvýší pravděpodobnost, že alespoň jedno z nich přežije," dodal Lowe.

Bezpečnostní úchyty kol jsou povinné od roku 1999.

Monako prodloužilo smlouvu na Grand Prix o deset let

29. července 2010 v 7:38
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_14/monako(1).jpg

Hrozba Bernieho Ecclestona se nenaplní a Grand Prix v Monte Carlu se bude jezdit minimálně dalších deset sezón.
Monacký automobilový klub se s šéfem formule 1 dohodl na prodloužení smlouvy do roku 2020. Ecclestone a prezident monackého klubu Michel Boeri to dnes oznámili v Londýně.

Grand Prix Monaka 2011 získala v kalendáři datum 29. května.

Projekt GP USA v Austinu představil svého investora a místo pro okruh

28. července 2010 v 12:17
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_14/austin.JPG

Tavo Hellmund představil coby šéf projektu GP USA v Austinu Reda McCombse jako hlavního investora. Okruh pro formuli 1 má být vybudován na jihozápadě Austinu.
Billy Joe "Red" McCombs působí ve sportu dlouhodobě, byl majitelem týmů San Antonio Spurs, Denver Nuggets a Minnesota Vikings. V roce 2005 ho magazín Forbes uvedl mezi 400 nejbohatšími Američany.

"Přivést formuli 1 zpět do Spojených států představuje životní příležitost, kterou by chtělo každé město na světě," uvedl McCombs. "Velikost a dopady závodu formule 1 jsou srovnatelné s pořádáním Super Bowlu. Přinese pozitivní ekonomické dopady Austinu, San Antoniu a celému státu Texas."

Hellmund mezi svými partnery oznámil také bývalého motocyklového závodníka Kevina Schwantze a společnost Prophet Capital Management. Všichni se budou snažit o to, aby byl projekt formule 1 v Austinu dotažen do zdárného konce, což znamená Grand Prix v roce 2012.

Aby Hellmund vyvrátil co největší množství spekulací, zveřejnil také přesné místo, kde má v plánu okruh vybudovat. Získal pozemky o rozloze 365 hektarů v oblasti zvané Wandering Creek. Projekt GP USA v Austinu také dnes spustil své internetové stránky.

HRT jedná o technické spolupráci s Toyotou

23. července 2010 v 15:39
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_14/toyota.jpg

Šéf španělské stáje HRT Colin Kolles potvrdil, že po rozchodu s Dallarou jedná o technickém partnerství s Toyotou, která stavěla monopost formule 1 ještě pro letošní sezónu.
"Ano, je to možnost. Pro nás by to myslím byla dobrá možnost," řekl o Toyotě Kolles pro Reuters.

Toyota odešla z formule 1 na konci loňského roku, ale měla připravený monopost TF110, s kterým měla v plánu závodit letos. Nakonec ho propůjčila týmu Stefan GP, který se ale na startovní rošt nedostal. Zatímco Srbové si teď staví svůj vlastní vůz, ze zkušeností japonské automobilky by mohl začít těžit HRT.

"Jednání běží, ale nemyslím, že by měli podepsanou smlouvu a všechno hotové," potvrdil Bruno Senna. "Je třeba hodně plánovat, vzhledem k tomu, že se tým snaží postavit na vlastní nohy. Takže všichni tvrdě pracují, aby zajistili týmu podporu a správné lidi. Plány má tým dobré, řekl bych."

Monako připisuje Ecclestonovo vyjádření jednáním o nové smlouvě

22. července 2010 v 14:02
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_14/monako.jpg

Monacký automobilový klub potvrdil, že probíhají jednání o prodloužení smlouvy s formulí 1. V této skutečnosti vidí důvod Ecclestonova prohlášení o tom, že se královna motorsportu může obejít bez GP Monaka.
"Monacký automobilový klub nemá v úmyslu komentovat prohlášení připisované panu Ecclestonovi, které se týká Grand Prix Monaka formule 1," uvedl klub. "Za předpokladu, že tato informace byla u pana Ecclestona ověřena médii, která ji prezentovala, je třeba ji interpretovat v kontextu a duchu tohoto prohlášení."

"Skutečnost je mnohem prostší, v současnosti probíhají jednání mezi Monackým automobilovým klubem a Formula One Managementem. Jakmile dojde k podpisu smlouvy, automobilový klub o tom bude informovat."

Bernie Ecclestone dlouhodobě tlačí na evropské okruhy, aby platily za Grand Prix stejné obnosy, jako pořadatelé například v Asii či na Blízkém východě.

Villeneuve potvrdil spojení s Durangem

21. července 2010 v 11:11
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_9/villeneuve.jpg

Jacques Villeneuve se rozhodl popřít některé spekulace a poprvé veřejně promluvil o své snaze vstoupit do formule 1 se svým týmem.
K reakci Kanaďana zřejmě vyprovokovaly historky o spojení s Al-Saadim Kaddáfím, jenž měl pomáhat s financováním celého projektu.

"V současnosti koluje mnoho zvěstí a chtěl jsem vysvětlit pár věcí, než se to vymkne kontrole," uvedl Villeneuve. "Tým bude joint-venture s Durangem a sídlit bude v Itálii. V tuto chvíli všechny finanční prostředky pocházejí od tichých společníků, a ne od soukromých investorů."

Víc mistr světa z roku 1997 sdělit odmítl, pouze poděkoval svým fanouškům za podporu. Třináctý tým příští sezóny, jímž se Durango chce stát, by měla FIA vybrat nejpozději v srpnu.

Buemi potvrdil, že příští rok zůstane u Toro Rosso

20. července 2010 v 9:48
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_9/buemi.jpg

Sébastien Buemi vyvrátil veškeré pochybnosti o své budoucnosti ve formuli 1. Šéf Toro Rosso Franz Tost mluvil pravdu, když říkal, že Švýcar u týmu zůstane i v sezóně 2011.
Přesto se ve švýcarském bulvárním listu Blick objevila údajná Buemiho reakce, že zatím žádnou smlouvu nepodepsal. Na týmové párty měl však Buemi jednoduché vysvětlení.

"U Red Bullu jsem téměř celou svoji kariéru v motorsportu a jsem s ním pod smlouvu na dohledné období, počínaje příštím rokem. Nic jsem nepodepsal, protože není co podepisovat! Jsem velmi spokojený tam, kde jsem, a vím, že bych tu bez Red Bullu nebyl," cituje švýcarského pilota Autosport.

O Buemiho měl zájem Renault, jeho šéf Eric Boullier přiznal, že má Švýcar na seznamu kandidátů mimořádnou pozici. Teď je ale zřejmé, že příští rok Buemi pro Francouze závodit nebude, bude pokračovat jako týmový kolega Jaimeho Alguersuariho u Toro Rosso.

Ecclestone chce v USA závodit také v New Yorku

6. července 2010 v 19:35
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_9/_400/nyc.jpg

Zatímco v současnosti nemají Spojené státy ani jednu Grand Prix, v budoucnu by mohly mít dvě. Bernie Ecclestone totiž podepsal smlouvu na závod v texaském Austinu, ale nevzdal se ani závodu v New Yorku.
Na otázku Autosportu, zda stále vážně zvažuje Grand Prix v New Yorku, šéf formule 1 odpověděl: "Ano, jednáme s nimi a maximálně se snažíme. Uvidíme, jak to dopadne."

Ještě před oznámením smlouvy s Austinem chtěl Ecclestone dostat formuli 1 do Liberty State Parku v Jersey, ale občané města se postavili proti. Zatím tedy není zřejmé, kde přesně by se v New Yorku závodilo, ale Ecclestone touží po tom, aby v pozadí byly vidět mrakodrapy.

Naopak stěhování formule 1 na Malorku nevidí Ecclestone reálně, o ničem takovém nejedná.

Nové pneumatiky si vyžádaly pevně stanovené rozložení hmotnosti vozů

6. července 2010 v 13:11
http://vox-cdn.f1sports.cz/assets/images/news_f1/2010_9/kanada.jpg

Pneumatiky Pirelli, jež budou vozy F1 obouvat v příští sezóně, představují velkou neznámou. Týmy se proto dohodly, že budou mít všechny vozy stejné rozložení hmotnosti, aby nikdo výrazně neutrpěl.
Pneumatiky pro rok 2011 si budou moci týmy poprvé vyzkoušet až po závodě v Abú Zabí, ale v té době už bude pozdě na zásadní přeměny vozů pro příští sezónu. Poprvé v historii formule 1 proto bude rozložení hmotnosti vozů předem dáno, a to v poměru mezi přední a zadní nápravou 46:54 (+- 0,5 procenta).

"Pokud by rozložení hmotnosti zůstalo volné, pár týmů by správné hodnoty trefilo náhodou, ostatní by to měly úplně špatně. A tomu jsme se chtěli vyhnout," vysvětloval šéf Mercedesu GP Ross Brawn pro Auto Motor und Sport.

Dohodnuté hodnoty budou platné po celý příští rok, čímž zůstanou všichni na stejné lodi, ať už bude dané rozložení hmotnosti správné nebo špatné. A ušetří se tím i náklady, které týmy vynakládají na přepracování vozu, když zjistí, že se s rozložením hmotnosti netrefily. Příkladem může být letos právě Mercedes, který byl u svého W01 nucen prodloužit rozvor.

Zmrazené rozložení hmotnosti má ještě jeden efekt, představuje další argument pro použití KERS. "Spolu se zvýšenou minimální hmotností vozu na 640 kg se stává nevýhoda dalších komponent ve vztahu k hmotnosti zanedbatelnou. Všichni budou mít dostatek závaží, aby svůj vůz dostali na poměr 46:54," konstatoval technický ředitel Williamsu Sam Michael.

Williams proto znovu otevřel svůj vývojový program KERS. Nové řešení však nebude využívat setrvačník, ale baterie, stejně jako u všech ostatních týmů. "Všechno si vyrobíme sami, jen baterie budeme kupovat," dodal Michael.
 
 

Reklama