Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Komisař Rex-4.Série

18.Smolař

19. března 2009 v 16:02
Název: Smolař
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Michi Riebel

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Brandtner, Rex a Böck vyhráli na policejním plese v tombole vyhlídkový let balónem. Když už létají nad Vídní, Böck dostane z výšky závratě. Brandtner ho ale uklidňuje, že se nemůže nic stát. Anton Paretz vykrade banku v centru města, aby mohl svému dealerovy zaplatit drogy. Když se snaží dostat z banky ven, zastřelí muže, který mu křížil dveře. Po chvíli si Brandtner všimne, že se dole ve městě něco děje. Zavolá svým kolegům a ohlásí jim, že vidí pachatele utíkat ulicí. Najednou se jim zloděj ztratí a objeví se po chvíli v jiné bundě.
Policie mladíka zatím pronásleduje ulicemi Vídně. Anton přiběhne za svou přítelkyní Alinou Moldenhauerovou. Sdělí jí, že zabil muže při loupeži banky. Rex s Alexem a Christianem pomalu přistanou na zem, kde si od kolem projíždějícího zapůjčí auto. Přijedou na místo, kde je již i Dr. Graf. Zjistí co a jak a vydávají se po pachatelově stopě. Když jim příjde mladíkova bunda do kanceláře z vyšetřovny, dostanou zprávu, že v ní nic není. Rex však zachytí pach drog. Policii pomůže starší muž, který jim popíše mladíkův portrét. Za Alinou a Antonem příjde Günter Gruber, který pracuje pro dealera Sonnera. Přišel si pro peníze, které Anton Sonnerovi dluží. Když je nedostal, odvedl sebou Alinu. Anton se vydal za nimi, aby ji zachránil. Sonner však na žádné podmínky nechtěl přistoupit. Brandtner mezi tím zjišťoval mezi drogovými dealery jak se mladík jmenuje. Díky Rexovi se mu to nakonec povedlo. Dealer i s Gruberem píchnou Alině drogy, aby byla omámená. Potom zavolá Sonner Antonovi, že má pro něj práci. Když vše má vyjít jak má, překvapí jiného dealera a Antona Gruber, který je v okamžiku zabit. Druhý den je Gruber nalezen a Dr. Leo Graf konstatuje smrt zastřelením a pádem na zem. Komisař Brandtner přijede i s Rexem za Sonnerem, který je smrtí Grubera překvapen. Postřelený Anton zavolá Gruberovi, načež ho vydírá. Sonner Antona odveze v kufru auta za Alinou. Zde Sonner Antona postřelí. Do domu, kde jsou všichni tři přijíždí Brandtner s Rexem a Böckem. Brandtner Sonnera zatkne a Rex zachrání mladou dívku, která se snaží dostat pryč. Újmě neujde ani Böck, který málem spadne s parapetu domu. Naštěstí vše dopadne dobře.

17.Zdánlivě snadný případ

19. března 2009 v 16:01
Název: Zdánlivě snadný případ
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Michi Riebl

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Romantická schůzka cizoložných milenců skončí tragicky. Zuzana Konselová při hádce nešťastnou náhodou strčí do Günthera Sikory, který přeletí přes zábradlí a zřítí se z nevysokého srázu. Žena v panice okamžitě zavolá svého manžela zubaře Bernda, který na místo přijede. Když se však Bernd vrátí, oznámí Zuzaně, že svého soka našel bez známek života. Oba se vrátí do vili, kde všechno utřou a upraví, aby na nic policie nepřišla. Poté dá Bernd Zuzaně léky na uklidnění. Komisař Brandtner zatím sedí s Böckem a Rexem v policejní škole, kde s ostatními kolegy policisty píšou přezkoušení. Brandtner žádá Böcka, aby mu poradil, ten však odmítá, že to neumí. Jedné policistce upadne tahák, nemůže ho zakrýt a proto si na něj lehne Rex, který dělá jako, že se nic nestalo. Když odcházejí ven z místnosti, žena Rexovi poděkuje a odejde. Brandtner se na mladou ženu velmi radostně podívá. Další den je nalezeno tělo pana Sikory, který byl podle Dr. Grafa zabit tupím předmětem do zátylku. Dříve ale pravděpodobně spadl přes zábradlí, jak to tak vypadá. I na místě činu se setkává Brandtner s mladou ženou, která patří k technikům. Brandtner se jí představí a žena udělá to samé. Mladá technička Nina Walentinová mu sděluje, že byli nalezeny brýle, které mrtví nosil. Alex s Rexem a Böckem se vydají do domu kde pan Sikora přebýval. Zde je překvapí uklizečka, která sem párkrát do měsíce chodí uklízet. Celá zděšená situaci nemůže uvěřit. Najednou napadne Brandtnera podívat se do odpadkových popelnic, jestli by tam něco nenašel.
Na místě najde krabici od čínského jídla, která tam nebyla dlouho. Později zjistí, že si na původní adresu objednala jídlo paní Zuzana Konselová, kterou díky tomu najdou. Zuzana se zatím hádá se svým manželem ve svém bytě. Zde je objeví komisař Brandtner, který je odveze na policii. Oba zapírají, že Sikoru neznají. Alex na ně však tvrdě zareaguje a přiznají se, ne však ke všemu. Böck musí smutnou zprávu oznámit manželce mrtvého, jenž ji přijme dobře. Což nečekal. Ona však něco skrývá. Večer příjde Brandtner s Rexem do baru za kolegyní Ninou, s kterou si zde dal rande. Rex přinese ženě kradenou růži, kterou později nechají ve váze. V okamžiku kdy se chtějí políbit vyruší Brandtnera jeho mobil. Volá ho Böck, který má nějakou stopu. Opilí chlap našel rozbitou svítilnu, kterou chtěl v hospodě vyměnit za pivo. Na svítilně však nejsou žádné otisky Zuzany ani Bernda. Celou situaci si znovu zopakují na místě činu. Ani jeden se však k vraždě nepřizná. Zuzanu navštíví paní Sikorová, která Zuzaně nalije do vody nějaký otravný prostředek. Žena se začne potácet až spadne na zem. Sikorová zatím napíše na noutebuku dopis na rozloučenou, aby vše vypadalo, že Zuzana spáchala sebevraždu. Než však spadla na zem, stačila ještě Zuzana zavolat tísňovou linku policie. Jakmile se Brandtner zprávu dozvěděl, ihned se rozjel k ženě. Tu naštěstí zachránili včas. Poté odjeli za paní Sikorovou, poněvadž Rex zachytil na místě koňský pach. Při zatýkání si Brandtner vyvrtne kotník. V kanceláři ho pak všichni obletují a dokonce mu Rex přinese banány.

16.Černá listina

18. března 2009 v 16:25
Název: Černá listina
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Peter Carpentier

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Michael Fuchs je úspěšný vedoucí oděvního obchodu. Po podnikové recepci se vrací zpět do své kanceláře, kde je na něj nachystána past. Jeho asistentka Ricarda Limmerová zamkne dveře od jeho kanceláře a začne ze sebe strhávat šaty. Při tom ještě křičí, aby ji Fuchs nechal. Za dveřmi ji poslouchá jedna z jejích kolegyň Brigitte Boschová, která ji okamžitě přispěchá na pomoc. Obě přijdou za šéfovou Sylvií Wintrovou, kde jí vše řeknou. Kolem nich se točí i Gaby Propstová. Šéfová Fuchse okamžitě vyhodí, aniž by si vyslechla jeho verzi. Všechny tři se pak celé věci jenom smějí. Fuchs však vyslechl co si povídali. Celá situace ho naštvala natolik, že se rozhodl jim pomstít. Zprvu jde domů, kde potká svou bývalou ženu s dcerou, poté odejde pryč. Jeho cesta vedla za Brigittou Boschovou, kterou srazil a přejel v podzemních garážích. Na místo přijede celá mordparta včetně Dr. Lea Grafa. Brandtner okamžitě ví co se stalo.
Böck s Rexem a Alexem odejdou k Boschové do bytu, kde zjistí, že jí někdo volal. Později její telefonáty poslouchají v kanceláři. Fuchs si zatím vymění auto a snaží se zabít druhou oběť slečnu Limmerovou. Hned se mu to nepodaří. Po nějakém čase příjde k ní do bytu, kde jí zabije. Naštěstí to slyšel Höllerer, který poslouchal Boschové telefonáty. Když však přijede Brandtner na místo i s Rexem, najdou mrtvou že a nic víc. Zprvu podezírají jejího přítele, ale později se ukáže, že on tím vrahem nebyl. Fuchs však stále nezahálí a snaží se zabít všechny, kteří stojí za jeho vyhozením z práce. Další na řadě je jeho šéfová Sylvia Wintrová, kterou nezastihne doma, a tak si na ni počká. Naštěstí se policii podaří přijít na to, jak to všechno je. Brandtner zavolá Wintrové, aby na něj počkala tam, kde zrovna je, protože jí hrozí nebezpečí. Když přijedou k Wintrové domů, Fuchs jim uteče. Najdou ho až v plaveckém areálu, kde chodí každý den v noci plavat Gaby Propstová. I tu chtěl Fuchs zabít, naštěstí mu to v pravou chvíli překazil Rex s Brandtnerem, kteří pachatele zatkli. Celá věc se nakonec vyjasnila a pan Fuchs si odseděl nějakých pár let.

15.Strašlivá pravda

18. března 2009 v 16:25
Název: Strašlivá pravda
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Peter Carpentier

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Jednoho krásného dne bylo v centru Vídně blízko banky vykradeno klenotnictví pana Holta. Zaměstnankyně paní Sofie Neffová byla zastřelena a její kolegyně Eva Kordesová byla těžce zraněná. Vše se odehrálo v nepřítomnosti vedoucího. Na místě činu pak policie nenašla nic neobvyklého. Z klenotnictví se ztratilo jen pár málo cenných šperků. Vše se zdálo velmi nepochopitelné. Komisař Brandtner si klade otázku, proč by někdo kradl málo cenné šperky a ty drahé tam nechal. Po chvíli se do klenotnictví vřítí malý chlapec, který patří paní Kordesové. Maxmilián si myslí, že mu někdo zabil mámu, ale Brandtner ho uklidní, že ne. Brandtner si vyžádá nahrávku z bezpečnostní kamery, která byla rozstřílena. Po její přehrání v kanceláři zjistí, že muž byl zamaskovaný a pokyny k vydání peněz a šperků zněl přes diktafon. Proč pachatel nemluvil? Obával se snad, že by ho poznali prodavačky po hlase. První podezření padlo na vedoucího obchodu.
Když je vyslýchán pan Holt na policii, snaží se odtud jakýmkoliv způsobem dostat. Málem se mu podaří při odvádění utéct. Naštěstí ho zadrží Rex, který na něj shodí boxy s důležitými dokumenty. Pan Holt se přizná, že byl na schůzce s nějakým mužem, který mu prodal drogy. Policie si vše prověří a zjistí Holtovi alibi. Nyní však nepřipadá nikdo jako podezřelí. Za Rexem znovu příjde malý Maxmilián Kordes, který nyní žije u svého otce. Protože hraje na klavír, naučí Rexe hrát na hrací kotouč, na který poté Rex hraje i doma v pět hodin ráno Brandtnerovi. Böck s Brandtnerem přehrávají záznam z kamery ještě jednou. Tentokrát zjistí, že paní Kordesová poznala muže, protože mu něco řekla. Vše odhalí díky ženě, která umí odezírat ze rtů. Kordesová ho opravdu poznala. Poslední věc, která je jim nápadná, je mužův prst, který je i přes rukavice menší než ostatní. Nyní se můžou konečně zaměřit na všechny, kteří mají jeden prst kratší. Jedním z nich je i pan Kordes, který se nalézá v nemocnici, kde dusil svou bývalou ženu. Naštěstí ji ještě zachrání. Kordese najdou v domě, kde hraje se svým synem na piáno. Muže zatknou a odvedou malého Maxmiliána za maminkou do nemocnice.

14.Kněz v ohrožení

17. března 2009 v 15:58

Název: Kněz v ohrožení
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Peter Carpentier

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Ve Vídni se ztrácí v poslední době mnoho kamiónů z léky. Za vším je hlava bandy z východu Josef Schuller, který šéfuje dalším dvěma kumpánům Bukovskému a Baranovi. Na svou práci si často najímají mnoho zahraničních lidí, kterým nabídnou práci. Posledním člověkem jenž u nich pracoval byl Jiří Borowjez. Ten však zjistil, že se jedná o nekalí obchod, při kterém umírají lidé. Všimne si totiž mrtvého muže, který leží v kufru auta, a proto práci okamžitě odmítne. Obchodníci však Borowjezce postřelí, poněvadž by mohl něco vyžvanit. Netuší však, že ještě žije. Když Schullerovi kumpáni zahrabávají v jednom domě mrtvolu muže, Borowjez jim uteče z auta. Podaří se mu zachytit se popelářského auta, které ho odveze. Ve chvíli kdy Bukovský s Baranem zjistí, že jim postřelený muž utekl, je již pozdě. Borowjez totiž spadne před autobus, který naštěstí včas zastaví. Muž chce mluvit s farářem, aby se mohl před svou smrtí vyzpovídat.
V nemocnici farář Auer muže vyslechne, načež muž ihned umírá. K mrtvému je povolán soudní lékař Dr. Graf, který oznámí přicházejícímu Brandtnerovi, že se jednalo o postřelení na které muž podlehl. Böckovi se podaří zjisti jak se muž jmenoval a také, že za mrtvím byl farář Auer. Farář se zatím snaží upozornit všechny dálkové řidiče na to, že můžou být zabiti kvůli nákladu, který vezou. Ti se mu však vysmějí. Komisař Brandtner navštíví s Rexem jmenovaného faráře, od kterého se snaží zjistit co ví. Ten však mlčí, protože nemůže vyzradit zpovědní tajemství. Nyní je policie pěkně nahraná z toho důvodu, že nemůže přijít na to, kdo za vším je. Jediné co jim zbývá, je zkusit upozornit řidiče na fakt, že po těch kdo převážejí léky jde nějaká banda. Brandtnera napadne zkusit chytit zločince při činu. V noci se schovají na parkovišti kamiónů, kde později pachatele objeví. Díky Rexovi tak nikdo nepřijde znovu o život. Böck pachatele sleduje až do hotelu, kde jsou ubytováni. Tak zjistí o koho jde. Načež nacházejí mrtvoly zabitých mužů, kteří byli pohřešováni. Po unesení faráře Auera je přivede stopa k šéfovy zlodějské bandy Josefu Schullerovi, který se ukrývá v odlehlém domě. Komisaři se dostanou dovnitř, kde v přestřelce zatknou všechny tři muže.

13.Nebezpečný úkol

17. března 2009 v 15:58
Název: Nebezpečný úkol
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Hans Werner

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Když pachatel tvrdě zapírá a důkazů se nedostává, nezbývá nic jiného než na něj nalíčit past. Brandtner se kvůli pumovému atentátníkovi proto musí vydat do vězení v přestrojení za Petera Wagnera, aby se mu ho podařilo usvědčit. Ve vězení nemá moc štěstí, proto musí policie zorganizovat útěk obou mužů. Vše se odehraje, když Wagnera a Zacha převážejí do jiné věznice. Brandtner i Zach uprchnou do Vídně, kde se schovají u Brandtnera doma. Zde je uvítá Böck v přestrojení za obchodníka. Samou radostí je však uvítá Rex, který skočí na páníčka a začne ho olizovat. Druhý den ráno odejde Zach do telefonní budky, kde aktivuje bombu, která je ukrytá ve školce. Když se vrátí, oznámí hostitelům, že je opustí, poněvadž jim nedůvěřuje. Po odchodu Zacha od Brandtnera je policie v pohotovosti. Při sledování do centra města se jim Zach v jednu chvíli ztratí.
Později přichází pachatel pro svou kořist do podkroví školky, kde dříve aktivoval bombu. Pro komisaře Brandtnera nyní nastává okamžik rozhodování o životě a smrti mnoha desítek nevinných lidí. Musí totiž najít bombu, kterou Zach někde schovává. Rexův čich je při tom přivede do školky, kde se nachází i Fritz Zach. Ten požaduje, aby mu přivezli auto z řidičem, nebo jinak vyhodí celé okolí do vzduchu. Rex s Brandtnerem zatím najdou výbušninu a snaží se ji s pomocí pyrotechnika přes telefon zastavit. V pravou chvíli se jim to podaří. Höllerer hraje hru o život s atentátníkem, kterého odváží za Vídeň. Tam se mu podaří vyskočit z auta, načež Zach umírá v plamenech vybuchujícího auta. Když se vrátí Rex s Brandtnerem a Böckem zpět do kanceláře, otlučený Höllerer s rukou v dlaze je již zde i se skvělou svačinkou, kterou všichni milují.

12.Poslední zápas

16. března 2009 v 15:57

Název: Poslední zápas
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Hans Werner

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
V exklusivním tenisovém klubu byl kolem půlnoci zavražděn nožem mladý, u žen oblíbený tenisový trenér. Rex s Brandtnerem zatím prochází policejním cvičením. Nezahálí ani Christian, který střílí na střelnici. Když pak přijdou do kavárny, jsou povoláni, aby vystřídali noční směnu v novém případu. V noblesním sportovním centru pak potkávají Dr. Grafa, který je na místě činu opět první. Mrtví se jmenoval Broier a byl bodnut kuchyňským nožem do zad. Policie si okamžitě vyslechla všechny zaměstnance a sportovní členy. Na místě byli kromě majitelů Habermanna a paní Schulzové i pan Klein se svou dcerou Karin Kleinovou, která se připravuje na svůj nový zápas v tenise.
O pár dní později je zabita na stejném místě i paní Schulzová, která je také probodnuta kuchyňským nožem. Při vyšetřování druhé vraždy se kolem místa činu točí pan Klein, kterého si znovu Brandtner podá. Nyní jsou však policisté důkladnější a Alex si všimne, že v pracovně mrtvé ženy je odštípnutý kus skla ze stolku. Kromě toho jsou naštípnuté nebo rozbité i další věci. Celou situaci si důkladně prověří a najdou stopy po krvy, ale i stopy podrážek od sportovních bot. Rex mezi tím sleduje rozhovor mezi panem Kleinem a Habermannem. Není mu to však k ničemu a ještě se zapráší v kontejneru s odpadem. Dokonce vleze do čerstvě nalitého asfaltu. V kanceláři pak ušpiní Böcka, který se musí znovu upravit. Celá situace vyústí skoro další vraždou v obchodě se sportovními potřebami, kde má být zabit Habermann. Útočník se však netrefí. Při výslechu mladé tenistky Karin Kleinové je později objeven problém, za kterým stáli všichni mrtví. Kleinovou totiž znásilnil Habermann s Broierem. Její otec se chtěl všem pomstít, a tak zabil Broiera se Schulzovou. No a Karin chtěla zabít Habermanna, kterému se naštěstí nic nestalo.

11.Šmírák

16. března 2009 v 15:56
Název: Šmírák
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Hans Werner

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Šmírák Albert Mahler zbožňuje mladou, krásnou sousedku Melittu, kterou jednoho dne někdo přepadne a zabije v jejím domě. Jedině on viděl v objektivu fotoaparátu kdo mladou ženu zabil. Mezi tím se vrací domů její muž, který přijel z obchodní cesty. Svou ženu objevil a ihned volal policii. Rex se svými kolegy Alexem, Böckem a Höllererem přijmou na slavnostním večeru medaili za zásluhy u policie. Böck Rexovi závidí medaili, a tak se snaží ho jakkoliv podplatit, aby ji mohl ukázat své matce. Když se vracejí zpět ze slavnosti do kanceláře, okamžitě odjíždějí k případu. Na místě činu je uvítá Dr. Graf, který konstatuje smrt. V domě mrtvé najdou velké množství účtenek za taxi, které je přivedou na stopu. Ještě se jim podaří zjistit, že mladá žena byla v den své smrti s nějakým mužem v čínské restauraci, kde se posléze objeví i Brandtner s Rexem.
Obsluha restaurace jim vše potvrdí, naneštěstí nic nevyvrátí. Brandtner tak zjistí, že muž s touto ženou platil z velké peněženky, takovou, kterou používají číšníci. Albert Mahler zatím zaslal muži mrtvé ženy obálku s fotografiemi, kde byl zachycen vrah ženy a podrobné požadavky. Pokud nedostane co chce, je ochoten vše říci policii. Muž naštěstí zjistí kde vyděrač žije. Rozhodne se ho stůj co stůj odstranit. Policie zatím pátrá po špatné stopě, poněvadž zadrží taxikáře, který se s mladou ženou znal. Ten však všechno popírá i když u něj na zahradě najdou šperky, které patřili mrtvé ženě. Mahler zatím odchází do práce, neví však, že je sledován mužem, kterého vydírá. Muž mrtvé ženy však místo Mahlera zabije jinou oběť. Mahler zatím pracuje v obchodním domě jako hlídač. Vydíraný muž však Mahlera konečně najde a přiváže ho za krk k točícímu kolu, které ho málem uškrtí. Naštěstí příjde na pomoc čtyřnohý komisař Rex se svým páníčkem, který vraha zadrží a oběť zachrání.

10.Pomsta

15. března 2009 v 10:11

Název: Pomsta
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Peter Carpentier

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Rex se svým páníčkem běhají v lese, když tu náhodou potkají ženu, která tvrdí, že potřebuje najít klíče, které zde prý ztratila. Všechno je však jak se ukáže lež a léčka. Rexe naláká na hárající fenu Peter Rogner, kterého dříve Brandtner poslal do vězení. Nyní je muž venku a chce se mu za to pomstít. Čekal na to celých pět let. Brandtner je z toho celý nešťastný, a nehodlá to nechat jen tak. Musí Rexe zachránit. Rexovi se zatím podaří dostat z uzamčeného auta, ale i tak pořád není venku. Když však přeci dokáže utéct i z uzamčeného domu, má skoro vyhráno. Rogner se zatím připravuje na zbytek svého plánu. Má však komplice - svou přítelkyni Brigitu Forstnerovou.
Ta mu pomáhá v plánu. Jakmile se Rex osvobodí snaží se dostat zpátky na stanici. Problémy mu však dělá alergie, kterou má. Potřebuje totiž dostat kapky, které mu na alergii pomáhají. Chvílemi dokonce špatně vidí a dýchá. Brandtner mezi tím hledá Rexe všude, avšak marně. Když se podaří dostat Rexovi na stanici, zaštěká na policistku, která mu dá kapky. Komisař Brandtner dostane zprávu, že Rogner ohrožuje lidi v bance, kterou se rozhodl vykrást. A požaduje aby se na místo dostavil Alex Brandtner. Alexovi se podaří dostat k bance, ale tam ho čeká nemilá situace. Rogner požaduje po Brandtnerovi aby se svlékl a vyšel ven jako rukojmí. V poslední sekundě přijede Rex s jinými policisty a pomůže Brandtnerovi ze svízelné situace. Rex zadrží Rognera a Alexovi se podaří muže zatknout. Oba jsou rádi, že se konečně znovu setkali ve zdraví.

9.Ukradené štěstí

15. března 2009 v 10:10
Název: Ukradené štěstí
Rok a země původu: 1996 (Rakousko/Německo)
Režie: Bodo Fürneisen

Hrají: Reginald von Ravenhorst (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck), Wolf Bachofner (Peter Höllerer), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Mladá dívka Gerda Klimková studuje na vysoké škole, aby si vydělala na studia, občas hlídá lidem jejich malé děti. Jednoho dne je přepadena v parku ženou, která ji unese dítě a ještě ji smrtelně zraní. Mladá dívka stačí ještě vyřknout před svou smrtí, že ji přepadla neznámá žena. Policejní oddělení také zjistí, že mladá dívka hlídala tříměsíční holčičku. Nyní se tedy jedná kromě vraždy i o únos dítěte. Edberovi, rodiče malé holčičky prosí komisaře Brandtnera aby jim dítě našli. Komisař Alex Brandtner je však žádá, že nesmí o situaci informovat média, poněvadž by se mohlo dítěti něco stát. Kolega Böck se zatím vrhá do hledání po ztraceném kočárku. Podaří se mu ho najít v autobuse, kde s ním nastupuje mladá žena. Z její výpovědi zjistí, že ho našla opuštěný v jednom křoví, ale žádné dítě v něm nebylo. Rodiče malého dítěte však policii neposlechnou a nechají se vyfotit jedním fotografem z novin.
Ten jim totiž nabídne, že otiskne jejich fotografii pro případ, kdyby někdo dítě našel. Brandtnera tato situace velmi naštve a ihned se pouští do hledání dítěte. Paní Osvaldová se zatím střetne na schodišti domu s jinou starší nájemnicí, která jí dítě velmi vychvaluje. Je jí však podivné jak to, že je dítě tak velké, když se právě vrátila, jak tvrdí Osvaldová, z porodnice. Na to si však starší paní z onoho domu všimne zprávy v novinách o ztraceném dítěti. Dítě se jí zdá velmi podobné, a tak zavolá policii. Komisař Brandtner se okamžitě rozjíždí vyhledat Evu Osvaldovou, která zatím s dítětem odjela do rodného Reichennu. Rexe přivede na místě stopa k jednomu domu, kde se únoskyně skrývá. Ta zatím znovu uprchne s dítětem na vrcholek skály, kde se podaří Rexovi dítě zachránit. Při tom však málem příjde sám o život. Naštěstí je tu jeho kolega Brandtner, který Rexe zachrání. Z velkými obavami se jim vše naštěstí povedlo.
 
 

Reklama