Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Komisař Rex-6.Série

13.Paprsky pomsty

2. dubna 2009 v 11:42
Název: Paprsky pomsty
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Zpěvačka Michou Langová nahrává ve studiu své nové album. Po jeho natočení se pohádá před studiem se svým bývalým přítelem Patrickem Jobstem, který přinesl růže. Z povzdálí je sleduje a fotografuje nějaký muž v autě. Pravděpodobně novinář. Michou Langová odjede ve svém autě do svého bytu. Před domem se snaží dostat ven z auta, ale oslepí ji laseroví paprsek. V okamžiku na to se zajistí všechny dveře a Michou se snaží dostat ven. Auto začne však hořet a za okamžik vybuchne. Mladá zpěvačka na místě zahyne. Blízko hořícího auta je i Jobst, který ji už nepomůže. Komisař Brandtner dostane informaci o vybuchlém autě a odjíždí se svými kolegy i Rexem na místo. Na místo přijíždějí i hasiči a Dr. Leo Graf. Od místních zvědavců zjistí komisař Brandtner, že se jednalo o známou mladou zpěvačku Michou Langovou. Při své práci musí Alex Brandtner vyslechnout lidi, kteří se kolem mladé zpěvačky motali. Ve studiu se od komponisty Daniela Trauna a druhého muže nic zajímavého nedozví. Zjistí pouze jména několika mužů - bývalého přítele Patricka Jobsta, Huberta Nielsena a Marko Kolba.
V průběhu si všechny tři muže komisař prověří. Kolb se sejde v jednom baru s Tanjou Steinerovou, kde se od ní dozví, že Michou je mrtvá. Tanja je ráda, že mají od Michou pokoj. Brandtner vyslechne na stanici Patricka, od kterého se dozví, že v den smrti jeho bývalé přítelkyně se s ní chtěl udobřit a přinesl jí kytici růží. Kunz s Böckem to prověří. Böck přinese z kontejneru zmíněnou kytici a Kunz vyslechne vedoucího obchodu, od jejichž poslíčka si Jobst kupoval květiny. Jeho alibi sedí a tak se dostane mezi podezřelé. Kolb a Nielsen zůstanou v té chvíli podezřelí. Další noc je zabit laserem i Daniel Traun při cestě domů. Za činem stál Kolb. Když je ráno nalezeno tělo Trauna, zjistí Brandtner, že muž má proříznutou helmu. V laboratoři zjistí, že se jednalo o průřez laserem. Po tomto činu se policistům podaří zjistit, že s laserem pracoval dříve Marko Kolb. Nielsen se s Kolbem radují jak jim vše vychází. Nakonec se podaří kriminálce zjistit, že za vším stojí Kolb s vedoucím manažerem hudebního průmyslu Nielsenem. Důvodem smrti zpěvačky a jejího kolegy Daniela Trauna byla písnička, kterou napsal Kolb. Oni dva ji ukradli a tvrdili, že ji napsal Traun. Kolb je při své další akci na Nielsena objeven policisty. Podaří se mu však uprchnout a zabarikádovat se v obchodním domě, kde drží několik rukojmích. Ohrožuje je laserovým přístrojem. Do akce se kromě rychlé zásahové jednotky pouští i Rex se svým páníčkem a kolegy. Boj s padouchem není jednoduchý. Díky Rexově obratnosti a rychlosti je však protivník brzy zadržen. Vídeň se tak nemusí již ničeho obávat. Po práci si všichni užijí housku se salámem, kterou přinese Kunz.

12.Smrt přišla dvakrát

2. dubna 2009 v 11:42
Název: Smrt přišla dvakrát
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Bodo Fürneisen
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Za známým vídeňským manekýnem Markem Rainhardem přijde do jeho bytu snoubenka Kateřina, s kterou se hádá ohledně cizích dámských kalhotek. Ona ví dobře, že Mark spal s její matkou. Oba však netuší, že jsou sledováni jeho šéfem Gallagerem z protějšího domu. Všimne si toho jedna žena ze stejného domu a chce všechno ohlásit na policii. Její muž je však proti. Když Kateřina odejde, přijde Gallager za Markem. Na cestě za modelem Rainhardem je i Selma Meleiová - Schneidersová, která je dosti opilá. Málem se s Gallagerem střetne ve dveřích. Gallager se však schová u Marka za věšák s kabáty a počká až Selma přejde. Poté odejde pryč. Další den ráno najde v kontejneru s odpadky bezdomovec lidské tělo nějakého mladíka. Komisař Brandtner si v obchodě s oděvy kupuje nové sako. Rex mu při tom pomáhá. Jakmile si zrovna zkouší jedno ze sak, zavolá mu na mobil kolega Böck. Oznamuje mu nový případ. Policie v čele s komisařem Brandtnerem přijíždí na místo, kde Alex zjišťuje, že muže odněkud zná.
Pověří Böcka aby zavolal do obchodu s oděvy a zjistil jak se mladík jmenuje. Dr. Leo Grafovi se však něco na probodnutí nezdá. Brzy se jim podaří zjistit, že se jednalo o Marka Rainharda.Při vyšetřování se zajedou podívat i do oděvního návrhářství, které patří Selmě Meleiové - Schneidersové a její návrhářce Marii. Ve společnosti pracuje i dcera Kateřina, které se však nedostává od matky přílišné pocty v návrhářství. Všechny lidi vyslechnou, ale nějak Brandtner nedostane odpověď zda s Markem obě chodili. Rex zde stráví nějakou chvíli při předvádění na molu s ostatními manekýny. Druhý den Brandtner dostane zprávu od Grafa, že Mark bral drogy a také, že byl dvakrát zabit. Nejdříve přestal dýchat díky léku Methadonu, a pak jej ještě někdo pro jistotu probodl. Policie ještě vyslechne i Markova agenta Gallagera. Od něj Brandtner zjistil, že Mark byl žádaný mezi ženami, poněvadž byl nádherný svým tělem. Ve vyšetřování Alex zjistí, že posledními návštěvníky před manekýnovou smrtí byli jeho přítelkyně Kateřina, umělecký agent Gallager a Kateřinina matka Selma. Někdo z nich měl zájem na jeho smrti. Do případu vchází nová oběť. Je jim barman a dealer drog Sasha. Brandtner jej s Rexem navštíví, ale muž se vydává na útěk. Po urputné honičce Sashu dostane a zjistí od něj, že drogy Markovi dodával Gallager, který s ním chtěl mít poměr. Zpráva přivede Brandtnera ke Gellagerovi. Muž se však pouští na úprk. Komisař Brandtner muže dopadne a znovu vyslechne. Z výpovědi zjistí, že za jeho smrtí stojí Selma. Jakmile přijede Brandtner k paní Meleiové - Schneidersové, zjišťuje o všem pravdu. Nakonec musí zachránit Kateřinu, která chce pro to všechno skoncovat se životem. V poslední chvíli je zachráněna na lodičce Rexem a Alexem.

11.Dívka a vrah

1. dubna 2009 v 9:15
Název: Dívka a vrah
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Pete Ariel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Po sedmi letech strávených v psychiatrickém sanatoriu se Fred Kolar vrací k rodičům. Zpočátku se zdá, že léčba jeho nezvladatelné agresivity byla úspěšná. Když ale jednou pracuje na zahradě, vyvolají v něm otcovy jízlivé poznámky nový záchvat, který vyvrcholí vraždou otce a poté i matky. V letním dnu se rozhodl komisař Brandtner s Rexem jít si zaplavat do jezera. Jeho kolegové mu to závidí. Fred se chce zbavit těl svých mrtvých rodičů. Nedaleko od jeho domu táboří tři děti. Dvanáctiletá Jennifer a její sestra Jasmína s přítelem Oliverem. Jennifer si zapálí na tábořišti cigaretu a Jasmína s Oliverem odejdou o kus dál, kde si chtějí od Jennifer odpočinout. Jakmile zjistí Jennifer, že její sestra s přítelem nejsou ve stanu, rozhodne se je hledat. Při prohledávání krajiny, objeví Jennifer starou dřevárnu, kde zahlédne Freda jak sune černý pitel něčím naplněný. Poté ho Fred zapálí a Jennifer se snaží uprchnout z domu pryč. Jenže ji Fred zahlédne a zadrží. Poté ji odveze domů. Jasmína s Oliverem si všimnou, že se odněkud kouří. Ihned zavolají hasiče. Brandtner je z koupání vyrušen kolegy kvůli novému případu. Na místě Brandtner zjistí, že se jedná o spálenou mrtvolu. Víc mu však Dr. Graf neřekne.
Vyslechne i přihlížející rybáře, kteří mu tvrdí, že zde viděli dva kluky a jednu dívku a nebo dvě dívky a jednoho kluka. Sami už neví koho vlastně viděli. Jeden z hasičů řekne Brandtnerovi, že oheň nahlásil nějaká kluk, který se ani nepředstavil. Fred zatím přiváže Jennifer provazem za nohu a druhý konec má v ruce. Dívka se muže bojí, poněvadž neví co jí udělá. Jasmína s Oliverem sbalí věci a odjedou na nafukovacím člunu pryč. Komisař Brandtner zjistí od doktora Grafa, že se jednalo o čtyřicetipěti letou ženu. Kromě toho našli prsten, který se naštěstí neroztavil. Na něm objevili iniciály dvou jmen a rok kdy se pravděpodobně brali. Brandtner nyní musí s pomocí Kunze objevit o co vlastně jde. Mezi tím je nahlášeno na policii pohřešování dvou dívek. Jakmile to Brandtner zjistí, ihned jede na stanici, kde se nachází matka Jennifer a Jasmíny paní Götzová. Za okamžik přijde i matka Olivera paní Taschnerová. Komisař jim vše řekne a poprosí matku Olivera, aby si poslechla nahraný telefonát, zda to volal její syn. Žena v hlase pozná Olivera. Jennifer vaří Fredovi nudlovou polívku a později s ním hraje nějaké hry. Večer když Jennifer usne, jde Fred uklidit mrtvolu svého otce. Jennifer se však probere a tělo mrtvého uvidí. Rozhodne se zavolat na policii, ale Fred jí to překazí. Vytáhne šňůru z elektřiny. Komisaři si dávají v kanceláři zmrzlinu. Poté odjede Brandtner hledat všechny tři mladé děti. Böck odjede do psychiatrické léčebny poptat se na nějaké informace o některých pacientech. No a Kunz musí obvolat všechny matriky ve všech okolních městech a poptat se na jména a rok kdy byli oddáni ony dvě osoby, které hledají. Brandtnerovi se podaří po urputném pátrání najít Jasmínu s Oliverem. Böck zjistí od psychiatra, že se rodiče Freda Kolara jmenují Hubert a Agnes Kolarovi. A také, že Fred dříve zabil chlapce, který se mu smál, že je idiot. To samé zjistí i Kunz. Zavolají Alexovi a zprávu mu oznámí. Fred přichystá motorku a odjede s mrtvolou otce a s Jennifer do starého podniku s kamením. Rex objeví stopu, kudy Fred s motorkou jel a zavede Brandtnera až do podniku s kamením. Brandtner musí zachránit Jennifer a zatknout Freda. V poslední chvíli dívku zachrání. Freda najde Rex schovaného pod vodou.

10.Posedlost

1. dubna 2009 v 9:14
Název: Posedlost
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Pete Ariel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Pan Stoll připravuje klec z manéže pro tygry u sebe doma pro jednu jeho oběť. Celou místnost však zaktivuje alarmem a elektrickým proudem. Odjede v malé dodávce do domu spisovatelky Hechtové. Netuší však, že v domě už spisovatelka nebydlí. Stoll se obleče za opraváře a ženu přepadne v bytě. Studentka Gabriela netuší o co tu jde. Začne se bránit až upadne a praští se do hlavy o roh. Na tento následek pádu zemře. Pachatel uprchne zadními dveřmi pryč. Brzy přijde za Gabrielou domů její milenec Paul Kofner, který ženu objeví mrtvou. Začne s ní třepat. Přes okno ze zahrady si všimne Paula soused, který vše zavolá na policii. Paul uprchne pryč. K případu je zavolán Alexander Brandtner se svým týmem. Dr. Graf okamžitě vysvětlí Brandtnerovi na co umřela. Od souseda se dozví, že u ní byl naposledy její přítel Paul, který ji zabil. V televizi běží večer zpráva o smrti mladé ženy. Vše sleduje i Stoll se svou ženou. Nemůže uvěřit, že to není Tina Hechtová. Chvíli si pročítá knihou o sexu, kterou napsala Hechtová pod pseudoimem. Jeho ženě se to vůbec nelíbí. Ví však, že tu knihu stále čte. Komisař Brandtner rozjíždí pátrání po Paulovi. Najde ho u jeho matky. Žena zapírá, že zde její syn není. Rex však zachytí stopu muže, který se skrývá poblíž domu v jeskyni. Paul je vyslýchán na stanici. Poté odjíždějí do domu jeho přítelkyně, kde Rex zjistí, že vrahem není Paul, ale někdo jiný. Zachytí stopu, která ukazuje kudy pachatel z místa činu prchal.
Nyní musí komisař Brandtner najít pravého pachatele. V bytě zavražděné objeví Alex komodu - skříň, která patří předchozí nájemnici paní Tině Hechtové. Okamžitě ji vyhledá prostřednictvím její agentky v nakladatelství. Nakladatelka se zprvu ošívá, že neví, kde spisovatelka je. Brandtner dostane od ženy dopisy směrované Tině Hechtové. Z nich zjistí Böck, že Hechtové někdo vyhrožuje. V dopisech je uvedeno, že si ji pisatel najde. Znovu se vrátí Alex do vydavatelství, kde od ženy získá adresu na spisovatelku. Upozorní ji, aby Hechtové zavolala, že nesmí nikomu jinému otvírat než policii. Stoll poté co zjistí novou adresu Hechtové, odejde za ní. Vydává se za opraváře. Zprvu se věnuje televizi, kde má být elektrická porucha, pak se chce na ženu vrhnout, ale naštěstí ho vyruší komisař Brandtner. Muž rychle odejde pryč. Brandtner se za okamžik objeví ve výtahu a klepe na Hechtovou. Spisovatelka otevře Brandtnerovi a ptá se co se děje. Komisař jí vše vysvětli. Poté ji odveze i s Rexem k sobě domů. Chvíli je sleduje i Stoll, který je zase brzy ztratí. Žena je celkem ráda pod policejní ochranou. Böck a Kunz Alexovi velmi závidí, že má doma spisovatelku erotických románů. Když si později volají, zjišťuje Böck co tam s ní Brandtner provádí. Ten mu však odpoví, že nic. Ráno přijde vystřídat Alexe Böck. Tina si mezi tím objedná dietní menu na novou adresu. Stoll zjistí, kde se nyní Hechtová nachází a místo poslíčka přijde s jídlem Stoll. Muž omráčí Böcka elektrickým šokem a Hechtovou odveze v krabici do svého bytu. Zde ji zavře do klece a požaduje po ní takový sex, jaký popisuje ve své knize. Spisovatelka se však brání tím, že nic z knihy není pravda. Vše si totiž vymyslela. Stoll zaktivuje alarm a elektrický proud, aby se žena nemohla dostat pryč. A pokud by se o něco pokusila, pak by ji zabil elektrický proud. Na Stollovu adresu přijede Alex s Rexem. Rex se pokouší zachránit spisovatelku z uvěznění. Alex se zatím pere se Stollem, který se nechce dát zatknout. Po urputné rvačce se však podaří Alexovi psychopata zatknout. Všichni v kanceláři dostanou podepsané knihy od Tiny Hechtové, za to, že jí zachránili život.

9.Smrtonosný test

31. března 2009 v 10:24
Název: Smrtonosný test
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Poslíček Georg zabije ve výtahu ženu - vedoucí z propagačního oddělení velké firmy, notebookem. Ve výtahu ji objeví dva mladí lidé, kteří do něj zrovna chtěli nastoupit. Georg zatím přijede za svou přítelkyní Sabinou Bauerovou. Policie se dostaví na místo činu a zjišťuje co se vlastně stalo. Bohužel nikdo nic neviděl, i když je výtah prosklený. O pár dní později zabije student Moritz Bruneis v kině uvaděče hasícím přístrojem, poté co byl Moritz ním probuzen. I sem přijíždí policie, která znovu neví o co tu vlastně šlo. Brandtner hledá souvislosti mezi oběma vraždami, ale nenachází nic. Další den přijde Moritz za studentkou z vedlejšího pokoje, aby ztlumila rádio, poněvadž ho to znervózňuje při učení matematiky na zkoušky. Rozumě se domluví a Moritz odejde v klidu do pokoje. Georgovi se zdá v noci strašliví sen o tom, že právě on zabil tu ženu ve výtahu. Svědomí mu totiž nedá spát. Další den řekne své přítelkyni, že on zabil tu ženu ve výtahu.
Později se srazí na ulici se ženou, kterou zraní. Z místa činu odjede a doma si umyje zámek. Ošetří ruku, kterou má celou od krve. Přítelkyni však zalže, že se srazil s klukem. Celou srážku vyděl starší pán, který vše vypoví policii. Večer v jednom baru, se seznámí mladý playboy s dívkou, kterou si odvede domů. Těsně před tím než odejdou si zajde dívka dát na záchod tabletku. Po sexu chce dívka odejít od mladíka. Chce si zavolat taxi, ale muž s tím nesouhlasí. Dívka se naštve a praští mladého muže láhví od pití. Mladík spadne k zemi mrtví. Když přijede policie, je už opět na místě Dr. Leo Graf. Příčina smrti je bouchnutí lahví do hlavy. Mladá dívka se nachází u doktora Peterky, který ji vyšetřuje kvůli experimentu. Ten provádí na několika lidech. Mezi nimi je i student matematiky Moritz a poslíček Georg. Tito lidé totiž užívají léky, které doktor Peterka vytvořil. A za to, že je užívají dostávají peníze. Komisař Brandtner přijde po dlouhém prošetřování na nějaké souvislosti, mezi všemi třemi vraždami. Musí však ještě vyslechnout Moritze, který se ke všemu přizná. Rexe a jeho kolegy přivede stopa až k doktorovi Peterkovi, který se však na všechno vymlouvá. Brandtner je tak šikovný, že prohledá doktorův notebook, v kterém má veškeré informace o experimentu. Pro tuto věc musel Rex předstírat, že je nemocný. Při příští návštěvě doktora Peterky, zadrží policie prchajícího doktora Wimra z výzkumného oddělení, který měl také ve všem prsty. Zkrátka nepřijde ani doktor Peterka, jenž je také zadržen.

8.Spolehlivý typ

31. března 2009 v 10:23
Název: Spolehlivý tip
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Krásná studentka ekonomie Marion Niklová si přivydělává prostitucí. Jednoho dne má zákazníka, který je tak opilí, že jí všechny věci o akciovém trhu prozradí. O pár dní později se miluje se stálým zákazníkem Gottfriedem Neumannem, který je nadřízený toho člověka, který ji vše vykecal. Marion se totiž před Neumannem zmíní, že chce obchodovat s akciemi firmy Zauner. Neumann znejistí a nic jí na to neřekne. V kanceláři pak dostane Weber vynadáno, proč nebyl před dívkou zticha. Nyní má nakázané, aby se mladé dívky zbavil jakýmkoliv způsobem. V neděli ráno pracují komisaři jako obvykle. Všichni jsou v kanceláři a Alex s Rexem dělají nějaké pokusy. Už delší dobu pozoruje Kunz, že Rex pořád něco vynáší ze zatemnělé místnosti. Alex jim to všechno předvede znovu a řekne o co tu jde. Psi mají totiž lepší zrak i ve tmě než obyčejní lidé. Toho odhodlání se ujme i Böck, který se zavře do temné místnosti, kde byl před tím i Rex. Nedopadne to však dobře. Rozbije si totiž koleno. Když mu to komisař Kunz ošetřuje, musí mu rozpárat kalhoty. Böck na to však nadává, poněvadž takto nemůže jít na veřejnost. Rex však přijde na nápad, sešít mu kalhoty sešívačkou na papír. Böckovi se to však vůbec nezamlouvá.
Weber přijde za Marion do solária v hotelu, kde ji uškrtí páskem od županu. I v neděli tedy musí policie vyšetřovat vraždu. Ihned je jasné, že žena byla uškrcena. Brandtner nyní musí pátrat po identitě mladé dívky, co vlastně byla zač. Do práce se pouštějí všichni. Kunze při prohledávání dívčina bytu objeví sousedka, která ho pozve na oběd. Všechnu práci za něj musí udělat Rex, Alex a Böck. Komisaři se divý jak to, že si taková studentka žila tak dobře. V pokoji najdou učebnice ekonomie a jméno jejího kamaráda Huberta Fischera. Okamžitě se za ním vydají, aby ho vyslechly. Dozví se od něj, že Marion dělala při škole prostitutku, poněvadž bývala často viděná se staršími muži. Neumann v kanceláři sepisuje s paní Zaunerovou smlouvu o prodeji minerálních vod Zauner, když v tom ho volá na mobil pan Keins, který mu sdělí, že Eva Kovalská, majitelka nevěstince, chce odkoupit akcie společnosti Zauner. Neumann však na něj tlačí, aby se postaral o to, že si nesmí Kovalská nic koupit. Dr. Leo Graf najde stopu v podobě potu, který měla mrtvá na sobě, když ji Weber škrtil. Zprvu to Brandtnerovi moc nepomůže, ale později se to policii vyplatí. Neumann s Weberem navštíví Kovalskou, kterou zabijí. Uškrtí ji a pak oběsí na provaze. Když na místo činu druhé vraždy přijede Rex s Brandtnerem a Böckem, zjistí, že žena je již nějakou dobu mrtvá. Díky Rexovi najdou mladou polku, která se skryla před oběma muži na půdě a při tom si ublížila. Podezření je přivede až k Neumannovi a firmě Zauner, kterou do nedávna vedla paní Erika Zaunerová. Alex Brandtner se totiž sejde s paní Zaunerovou, která mu o všem řekne. Později večer zadrží hlídka pana Webera na dechovou zkoušku alkoholu. Nic se při ní neprokáže, ale kriminálce to pomůže, poněvadž mohou porovnat jeho DNA s tím co bylo nalezeno na těle první oběti. Test prokáže, že se jedná o stejnou osobu, která zabila Marion. Neumann se zatím vydává na letiště, odkud chce odletět. Na poslední chvíli přijede komisař Brandtner i s Rexem. Rex vleze do stejného letadla, kde se nachází Neumann. Brandtner se mu snaží pomoci. Rozjede se za Rexem v autě s Kunzem. Neumann zatím vyskočí z letadla a Rex si musí sám poradit s řízením letadla. Alex letadlo zastaví a Rexe dostane ven. Když se pokouší Neumann odjed svým autem, je zatčen Kunzem, který čekal v jeho autě. Na stanici v kanceláři se pak všichni nacházejí i s paní Zaunerovou, která jim děkuje za to, že jí zachránili firmu.

7.Podraz

30. března 2009 v 10:33

Název: Podraz
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Pete Ariel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Paul Stollberg se svou sekretářkou Tinou Baumannovou v bance dělají pořádek v trezoru. V okamžiku kdy Tina odchází jsou přepadeni neznámým lupičem v masce. Ten si odveze plnou tašku peněz a jako rukojmí si vezme rovnou ředitele pana Stollberga. Těsně před tím než odejdou, přijde do místnosti paní Hubrová, kterou pachatel zastřelí, poněvadž se pokusila utéct. Tina pozná ze zadu o koho jde, ale vše si nechá pro sebe. Do banky přijede komisař Brandtner se svými kolegy a Dr. Grafem. V bance vyslechnou všechny zaměstnance. Nezapomenou ani na prokuristu Tomase Jegra a pokladního pana Čermaka. Pani Baumannovou odvedou na stanici pro zjištění případného pachatele. U Dunaje pozdě v noci uslyší nějaký muž na lodi, že někdo střílel.
Dokonce uvidí auto, které stojí na silnici. Nechá však vše tak. Druhý den ráno zavolá policii, která zjistí, že krev patří pravděpodobně řediteli Stollbergovi. Brandtner navštíví jeho ženu, která nemá o manželově zmizení ani ponětí. V první řadě podezřívají jeho ženu Evu, která za jeho zády chodí s trenérem golfu Tomem Veningerem. Po nějakém čase je zabit i prokurista Jegr ve sprše. Jak zjistí Dr. Leo Graf, tak muž zemřel na následek zabití elektrického proudu. Brandtner dokonce najde stopu ve sprchovém koutu, ve kterém se někdo hrál s obvodem. Podezřelým se stal ihned Tom Veninger, kterého jdou navštívit Kunz s Böckem a Rexem. Muž je však převeze tím, že zasekne výtah a uprchne pryč. Rex Veningera pronásleduje až k jedné restauraci, kde ho zadrží. Po chvíli přijede Alex, jenž oba kolegy vyprostí ze zajetí ve výtahu. Rex už na ně čeká v restauraci s Veningerem. Na místě si dají pizzu a Rex si rozkáže udělat extra speciální pizzu salámovou. I přes nedostatek důkazů zjistí kdo by za vším mohl být. Paul Stollberg se sejde v bytě s Čermakem, kde se pohádají o peníze. Eva Stollbergová se sejde s Veningerem, načež je přistihne Kunz, který oba nečekaně překvapí. Odjede s nimi na policii. Tina Baumannová se sejde se Stollbergem u něj v bytě, kde se objeví i policie. Stollberg s namířenou pistolí proti komisařům uprchne se ženou pryč. Ještě před tím je zamkne v jedné místnosti. Komisař Brandtner s Böckem a Rexem se odtud dostanou a vydají po Stollbergově stopě. Jako první zatkne Brandtner Baumannovou, která nechce mít už se Stollbergem nic společného. Rex však pokračuje po stopě prchajícího muže. Stollberg uprchne do města, kde ukradne autobus s cestujícími a řidičem. Rex muže pronásleduje na kabině autobusu. Brandtner dojede autobus ve vypůjčeném autě. Rex vleze dovnitř autobusu skrze otvor ve střeše a na Stollberga skočí. Tak se jim ho podaří zadržet. Den zakončí komisaři večeří na ruském kole v Prátru.

6.Krásná smrt

30. března 2009 v 10:32
Název: Krásná smrt
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Michi Riebl
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Reklamní fotograf Felix Rieder připravuje výstavu svých uměleckých fotografií na téma smrt. Do ateliéru si pozve dívku Iris Mankerovou, kterou pří pózování zavraždí. Mrvou dívku zabalí do průhledné fólie a fotografuje to co ho nejvíce zajímalo - detaily mrtvého těla. O týden později Iris pohřešuje její matka na policii. Böck ji uklidní, že se dívce nemohlo nic stát. Paní Mankerová oznámí komisařům, že se Iris před časem zúčastnila televizní talk show, ti začnou pátrat podle záznamu po jednotlivých mužích. Felix si zatím vyhlíží v krytém koupališti další oběť. Seznámí se s učitelkou Ninou Kolbovou, která souhlasí s fotografováním. Další den se oba sejdou u Felixe v ateliéru. Zde ji Rieder zavraždí a uklidí do mrazícího boxu ve skladišti uprostřed Vídně. Tam také skončilo i tělo první mladé ženy. Mladík je zatím přítomen na své fotografické výstavě, kde jsou všechny fotky dvou mrtvých žen. Komisař Brandtner odejde i s Rexem do jedné místní restaurace, kde potká paní radovou Fuchsovou, která pozná na jedné z fotografií mladíka, jenž zde nedávno byl s Iris Mankerovou. O zjištění mladíkovy identity se pokouší i Fritz Kunz, který navštíví fotografickou prodejnu. Zprvu od prodavače nedostane žádné informace, ale později z něj informace vymámí. Jakmile zjistí Brandtner jak se mladík jmenuje, jde za ním a vyslýchá ho. Muž se nepřízná k ničemu. Na policii se vydá i Lorenzová, která nahlásí zmizení Niny Kolbové. Policie začne pátrat i po této ženě.
Policistům přinese jejich kolega fotograf fotografie z výstavy Felixe Riedera. Komisaři zavolají matce Iris a poprosí ji, aby poznala, jestli není na fotografii Iris. Žena rozpozná na jedné fotografii svou dceru. Díky ohnutému malíčku, který měla dívka nalomený. Komisaři se tak mohou chytit další stopy. Když znovu přijde komisař Brandtner za Felixem, zjistí, že je velmi nervózní a hraje si s klíči. Následující den se k Riederovi do ateliérů vrátí a Rex sebere jeho klíče ze skříně. Brandtner udělá otisky všech klíčů. Díky nově udělaným klíčům od kolegů se dostane do skladu kde jsou v mrazícím boxu ukryty těla obou žen. Kunz mezi tím Felixesleduje. Nyní má fotograf novou oběť jménem Verena, kterou však naštěstí díky Kunzově hlídání nezabije. Když vydá Brandtner rozkaz k zatčení muže, Kunz jej však nezatkne, poněvadž mu uprchne v dodávce. Rexe a Brandtnera přivede stopa až do krytého koupaliště, kde se Felix vrátí do kabiny učitelky Niny Kolbové pro čepici na koupání, na které nechal své otisky prsů. Honička skončí skokem do bazénu. Brandtnerovi se nic nestane, jenom Felix se dostane do bezvědomí.

5.Obchod s dětmi

29. března 2009 v 10:19

Název: Obchod s dětmi
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Michi Riebel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Kněz najde jednoho dne v kostele odložené mrtvé tělo kojence. Rex s Brandtnerem nakupují v obchodě se zvířecími věcmi. Všimnou si jedné staré ženy, která krade konzervu pro svého psího miláčka. Brandtner vezme plechovku a dá ji do svého košíku. Po ženě se totiž díval jeden z prodavačů. Venku pak dá komisař Brandtner ženě psí jídlo a odejde. Odtud odjedou do kostela, kde jsou i ostatní kolegové. Samo sebou, že nechybí ani Dr. Graf. Advokát Ambach nabízí dalšímu páru dítě k adopci. Do Vídně přijíždí mladá žena Sandra Fossatiová, která se ubytuje v hotelu. Odtud zavolá Italovi Giannimu Costarellovi, ale neozve se mu do telefonu. Následně na to jde za ním. U muže doma se začne Sandra vyptávat po svém synovi. Gianni ji uklidní a zavede za dítětem.
Při útěku s dítětem jsou chyceni Kurtem, který pracuje pro doktora Ambachera. Costarella vyskočí z auta, načež ho Kurt zastřelí a tělo uklidí na místní stavbu. Komisař Brandtner zjistí od doktora Grafa, že dítě se udusilo peřím nějakého exotického ptáka. V laboratoři zjistí, že se jedná o Modrouchou Loru, která je velmi vzácná. Sandra se svým chlapcem jsou v držení doktora Ambachera. Mladá žena je zavřena ve sklepě plného vína a dítě dá doktor k adopci. Brzy je o dítě velký zájem. Dostanou ho manželé Siegelovi. Mordparta pátrá po člověkovy, který chová vzácné papoušky. Díky jednomu chovateli zjistí, že s nimi obchodoval jistý Gianni Costarella. Po prohledání jeho domu, najdou určené Lory a dodávku, v které je převážel. Najdou v ní i místnost, kde pašoval malé děti. Costarella je nalezen další den mrtev v betonu na staveništi. Po zjištění co Gianni dělal, rozjedou se za doktorem Ambachem, kterého vyslýchají. Advokát se však k žádným věcem nechce přiznat. Později se podaří Sandře uprchnout ze sklepa a najít své dítě u manželů Siegelovich. Kunz přijde na nějakou věc kolem převozu dětí. Brandtner i s Böckem a Rexem jedou k Nikol Bergrové, jenž je asistentkou doktora Ambacha. Žena, když zjistí, že k ní jede policie, dává se na útěk. Daleko jim neupláchne, poněvadž nabourá do stromu se svým autem. Brandtner ji ještě zachrání. Böck pak hledá v jejím domě malé dítě. Nemůže ho však najít. Brandtner odjíždí i s Rexem za Sandrou Fossatiovou. Dítě se povede Böckovi najít po dlouhém hledání. Sandra i se svým dítětem jsou na nádraží, kde je pronásleduje Kurt. Brandtner však ženě přijde v poslední chvíli na pomoc. Rex zadrží Kurta. Kunz zatkne a odvede doktora Ambacha na oddělení. Do kanceláře přinese Böck druhé dítě, které potřebuje přebalit. Všichni se při tom smějí.

4.V poslední vteřině

29. března 2009 v 10:18
Název: V poslední vteřině
Rok a země původu: 1998 (Rakousko/Německo)
Režie: Gerald Liegel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Gedeon Burkhard (Alex Brandtner), Heinz Weixelbraun (Christian Böck),Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf), Elke Winkens (Ines Schneider).
Příběh:
Novinář Arsteiner zemře v nemocnici na zástavu srdce díky ošetřovateli Fritzi Poschovi. Ten zavedl do jeho kapaček velké množství draslíku. Jeho smrt si objednal pan Schweiger, který obchoduje se zbraněmi. Novinář totiž chtěl vydat knihu o věcech z podsvětí. Po odvedené práci Posch odchází za Schulzem a jeho kolegou. Oba muži ho odvezou někam do středu Vídně k železnici. Zde Posche pronásledují, až ho shodí dolů z mostu na koleje. Všemu přihlížel očitý svědek, který byl u své nové přítelkyně. Věc ohlásí na policii. Komisař Brandtner s Rexem a svými kolegy tancují na diskotéce až do pozdních hodin. Brzy ráno musí odjed všichni komisaři k případu na železnici. Dr. Leo Graf je zde přivítá. Kunz odhalí totožnost mrtvého. Policisté zjistí, že pracoval v nemocnici jako ošetřovatel. Schweiger se mezi tím schází se svým obchodním partnerem. Komisař Brandtner dostane do kanceláře návštěvu v podobě státní policie pana Krappa, který se odteď bude zajímat tímto případem a odvolá z něj místní kriminálku. I přes nesouhlas spolupráce se státní policií nechá udělat pitvu mrtvého novináře. Graf přijde na to, že muž nezemřel na selhání srdce, ale na požití většího množství draslíku do těla. Opět dostane vynadáno Brandtner od Krappa, proč nechal udělat pitvu. Při nové návštěvě nemocnice, zjistí komisař Alex Brandtner, že nejbližší osobou Posche byla Ines Schneiderová (Elke Winkens). Právě dnes by se měla vrátit z dovolené.
Rex i s Alexem ji přijdou naproti na letiště. Zde Ines nešťastně praští Brandtnera vázou do hlavy. Naštěstí to přežije a objeví Ines Schneiderovou. Chvíli pobudou spolu na letišti. Pak ji odveze Brandtner k sobě do bytu. Rex s toho není však moc nadšený. Navštíví je i jeho kolegové Kunz a Böck. Přinesou mu nové informace. Po odchodu zdravotní sestřičky Ines od Brandtnera, odjíždí žena do práce. Od vrátné dostane nějaký balíček. Najde v něm klíče od svého auta, které měl pučené Posch. Při cestě k autu je sledována Schulzem a jeho komplicem. V autě nalezne další balíček s penězi, dopisem a fotkami obou mužů. Když jí chtějí oba pachatelé chytit, Ines zavře dveře a ujede svým autem. Pronásledují ji až do domu její tety. Ines stačí ještě zavolat Brandtnerovi o pomoc. Státní policista Krapp zatím zatkne Scweigera, který chtěl uzavřít obchod se společníkem. Komisař Brandtner přijede i s Rexem za Ines. Všichni tři se schovají v domě a počkají až přijdou oba muži. U domu se zpustí přestřelka. Brandtner i Schulzův komplic jsou zraněni. Brandtner se snaží zavolat do kanceláře, ale tam mezi tím nikdo není. Pošle proto Rexe se vzkazem oběma jeho kolegům. Včas přiběhne Rex do kanceláře a předá vzkaz. Za Alexem se rozjede kolega Kunz. Brandtner při další přestřelce zastřelí Schulze. Komisař Brandtner odjede za druhým mužem. Na cestě se setká s Kunzem a Rexem. Kunz si všimne, že Brandtner má na autě časovanou bombu nastavenou na tři minuty. V posledních vteřinách Rex bombu s Alexova auta odstraní. Cesta všechny zavede do kanceláře. Brandtner a Rex odejdou s Ines z kanceláře na rande. Kolegové jim to jen závidí.
 
 

Reklama