Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Komisař Rex-7.Série

13.Ukradená mumie

8. dubna 2009 v 14:22
Název: Ukradená mumie
Rok a země původu: 1999 (Rakousko/Německo)
Režie: Gerald Liegel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Majitelé galerie se starožitnostmi a překupníci kradeného zboží pan Linbach a Foresters prodávají jednomu ze svých stálých zákazníků starou egyptskou kanopu v niž je pravá mumie. Zákazník se zmíní o nedávné krádeži vzácného sarkofágu s mumií. Forester zákazníkovy ukáže ihned pravou mumii, jejíž cena je 10 miliónů dolarů. Jenže problém je však v tom, že překupníci sarkofág už jinému zájemci prodali. Forester však má řešení: musí rychle vyrobit věrnou kopii. Ihned podá do novin inzerát, že hledá muže na práci. Na inzerát se ozve mladý muž Saša König, který chce penězi udělat radost své přítelkyni a tak tu práci vezme. Jenže netuší, že brzy zemře. Forestr Königa uspí a další muž ho zabije. Posléze je jeho tělo upraveno k mumifikování, tak aby vše vypadalo věrohodně. Když se po pár dnech neukázal Saša u své přítelkyně, ta okamžitě přišla na policii, kde oznámila Sašovo zmizení. Policisté netušili co se mohlo stát a tak ženu utěšovali, že to bude v pořádku. O pár dní přijde na policii muž, který viděl prý něco podivného. Spatřil muže v noci, který něco dělá dole u kanálu. Netušil však co tam dělá, ale přišlo mu to podivné. Komisaři se hned na místo vydají a Rex je dovede po stopě až do kanalizace, kde najdou vyvrhnuté vnitřnosti. Zprvu se jim to zdá jako zvířecí ale po dobrém prozkoumání jednotlivých částí, zjistí Dr. Leo Graf, že vnitřnosti patří člověku. Policisté ihned vytuší co to znamená. Ale o této situaci mladou ženu, přítelkyni Saši, neinformují.
Marc si moc neví rady, ale když mu Graf vysvětlí kdy se takováto věc dělá, okamžitě začnou vyšetřovat obchody se starožitnostmi a vycpanými zvířaty, zda něco neví. Když přijede Marc s Rexem a Elke do starého muzea, zjistí, že tak jak to Marc vysvětlil průvodkyni, se nechávali mumifikovat jenom staří Egypťané, především faraóni. A jak se dozví, tak v nedávné době byla jedna mumie vzácného faraóna ukradena. Nyní však vrtá Marcovi hlavou, kdo by zabíjel člověka pro mumifikaci? Okamžitě ho napadne, že takovouto věc mohou dělat nějací překupníci lidí nebo ti, kteří se mumiemi zabývají. Celé oddělení vražd v čele s Marcem prochází obchody a starožitnictví, prověřují podobné násilníky atd. Bohužel se jim nepodaří nic závažného zjistit. Když však na něco přijdou, jde hned všechno snáz. Marc a Rex dopadnou lidi, kteří za vším stojí. Jenže jeden z překupníků je nalezen mrtev v kanalizaci dřív, než by mohl cokoliv říci. Mrtvola mladého mumifikovaného muže je připravena k exportu pro jeho majitele. Naštěstí včas Marc s Rexem a Kunzem zasáhnout a export přeruší. Majitele galerie se starožitnostmi zatknou. Vše nakonec dobře dopadne.

12.Slavná za každou cenu

8. dubna 2009 v 14:20
Název: Slavná za každou cenu
Rok a země původu:2004 (Rakousko/Německo)
Režie: Hajo Gies
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Na slavnostním otevření nového lokálu ve Vídni se sjíždějí celebrity. Melanie Bergerová, slavná modelka, nemá zrovna náladu - právě se rozešla s milencem. Odmítá dávat autogramy a chová se přezíravě. Její konkurentka Anita je naopak samý úsměv a všem se podepisuje. Když si Melanie odskočí na toaletu, jde za ní jedna ze žadatelek o autogram, Ilsa Acrová, která si říká Carmen. Je odmítnuta a modelka jí poškodí videokameru. To Ilsu naštve a uchopí láhev šampaňského a uhodí Melanii po hlavě. Melanie upadne ze schodů a je na místě mrtvá. V příštích minutách přijíždí na místo činu komisaři z Vídeňské kriminálky. Dr. Graf opět použije svou frázi: "Veškeré další podrobnosti až po pitvě." Mark utěšen, že se dozví po čase něco více, začne ohledávat místo činu i s Rexem. Na místě naleznou pouze rozbitou láhev sektu a víčko od videokamery. Mladá dívka sleduje doma v televizi celou záležitost s modelkou. Její máma se všemu diví a říká si něco pro sebe. Dívka ji však moc nevnímá a raději si čte noviny aby se dozvěděla co nového kolem jejích vražd je. Po nějakém čase znovu Carmen udeří. Tentokrát zabije jinou modelku přímo u ní doma. Obětí se stala sokyně Melanie, Anita. Vražedným nástrojem je opět láhev sektu. Když znovu policie přijede na místo činu, zjišťuje, že i tato vražda má nějakou spojitost s tou předchozí, při které byla zabita Melanie Bergerová. A opět se jim podaří na místě najít vražednou zbraň, láhev šampaňského. Komisaři však stále netuší kdo je za oběmi vraždami.
Policistům se ohlásí svědek, který viděl tvář ženy, která zabila Anitu. Komisaři s ním sestaví portrét pravděpodobné pachatelky a ujímají se dalšího vyšetřování. Marcovi se podaří přijít na to co je vlastně dívka zač a kde bydlí. Když přijedou za Carmen domů, najdou tam jenom její matku, která se dívá na televizi. Z matčiných slov a s prohledaného bytu usoudí, že Ilsa (Carmen) se chce za každou cenu stát slavnou. Netuší však kde by mohla dívka zaútočit příště. Marc si však všimne plakátu v jejím pokoji a zjistí, že v nejbližší době bude ve Vídni módní přehlídka, kde by se mohla tato žena objevit. Netrvalo to dlouho a Marc s Rexem byli na místě módní přehlídky. Prohlíželi si jednotlivé ženy. Jenže ani jedna nevypadala jako na autoportrétě policie. Carmen se tentokrát vydávala za servírku a roznášela pití. Toho si však Marc nevšiml. Později se Carmen podařilo obléci se do šatů jedné modelky a vstoupit na předváděcí molo. Toho si všiml Rex a ihned se na ženu vrhl. Jenže Ilsa stačila utéci a tak se strhla honička. Marc a Rex prchali za Carmen. Ta jim stále utíkala. Rexovi se však podařilo zachytit stopu, kudy mladá žena šla. A tak dovedl svého pána až k pachatelce. Marc ji neustále hledal v šatně, jenže ji nemohl najít. Žena měla po ruce láhev sektu a snažila se policistu uhodit do hlavy. To se jí bohužel nepodařilo, poněvadž v pravou chvíli zasáhl čtyřnohý komisař Rex. Když Carmen odváděli policisté v poutech, stačila ještě kamerám sdělit, že o svém životě napíše ve vězení knihu a tak se stane slavnou. V tu chvíli uvidí Ilsu v televizi její matka a je z toho nešťastná.

11.Zamilovaná do vraha

7. dubna 2009 v 14:51
Název: Zamilovaná do vraha
Rok a země původu: 1999 (Rakousko/Německo)
Režie: Hajo Gies
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Zatímco Mark vypravuje strašidelný příběh ze své policejní praxe jedné mladé dívce, která spolu s dalšími lidmi v jeho bytě cosi opravuje, Eli Lischková zatím navštěvuje ve vězení Erwina Schustera, který si odpykává trest za loupežné přepadení, při kterém zabil člověka. Eli pracuje u stánku s rychlím občerstvením a je do bezohledného vraha zamilovaná. A jak mu v jednom dopise napsala, udělala by pro něho cokoliv. Klidně by i zabila. Když navštíví další den Eli Erwina, muž ji požádá aby mu někde sehnala dostačující množství peněz, které potřebuje až vyjde ven z vězení. Žena mu peníze přislíbí a ihned vykrade nejbližší supermarket. Policie je v tomto případu bezradná, protože neví kdo pachatel je. Ale nejhorší na tom je, že někdo napodobuje praktiky Erwina Schustera, který je však ve vězení. Policii se podaří zjistit, že pana Schustera ve vězení navštěvuje nějaká žena. Ihned na ni nasadí několik policistů aby ji hlídali a zjistili co je zač. Brzy se jim podaří zjistit, že žena se jmenuje Eli Lischková a prodává v jednom stánku s rychlím občerstvením. Krátce na to si ji proklepne i Mark, který za ní přijde i s Rexem.
Žena však zapírá, že by měla cokoliv společného s loupeží v supermarketu. Přiznává, že Schustera zná, ale nikdy by nic nevykradla. Mark však ženě nevěří a pošle Kunze s Rexem aby ji hlídali. Kunz se převlékne za klauna a dělá představení i s Rexem. Chvílemi si však hlídá i paní Lischkovou, kterou obtěžují zákazníci. Stánek navštěvuje i stálí zákazník Albert Vaněk, který jí vyhrožuje, že vše řekne policii, když se s ním nevyspí. Ví toho na ni totiž hodně. Žena zprvu odmítá, ale když se domluví se Schusterem ve vězení, jak to má s Vaňkem udělat, rozhodne se do toho jít. Další den večer vezme sebou prášky na spaní a šampaňské a přijde na smluvené místo za Vaňkem. Tam ho opije a dá mu do nápoje velké množství prášků na spaní. Ten za nějaký okamžik upadne do bezvědomí a už se neprobere. Ráno nacházejí policisté mrtvého muže u vody. Zprvu to vypadá, že se utopil, ale vše je jinak. Muž má v těle velké množství prášku na spaní smíchaný s alkoholem jak potvrdí pitva. Mark je podezřívavý a ihned se rozjíždí za paní Lischkovou. Ta mu k mrtvému muži nemá co říci. Jenže Mark to tak nevidí. Žena zavře krámek a odejde do vězení za Erwinem. Ten jí řekne kam má schovat peníze. Ona to udělá, jenže ji při tom zasype písek, který je na staveništi. A opět to netrvá dlouho a Rex ženu najde a společně se svými pány ji zachrání.

10.Všechno nejlepší k narozeninám

7. dubna 2009 v 14:50
Název: Všechno nejlepší k narozeninám
Rok a země původu: 1999 (Rakousko/Německo)
Režie: Wilhelm Engelhardt
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Dva bratři připravují vloupání do klenotnictví. Jejich spolupachatelkou má být mladá žena jménem Iris, pracující u firmy, která přepravuje cenné náklady. Právě ona jim dala tip, že v trezoru zmíněného klenotnictví budou v osudnou sobotu diamanty. Zatím co Niky vybírá v obchodě stroj na posilování jako dárek pro Marka k jeho narozeninám, trojice mladých lidí uskuteční vloupání. Klenotníkovi se podaří spustit poplach, je však zastřelen. Okamžitě přijíždějí policisté, jenže lupiči jsou už pryč. Mark a Rex prohledají okolní obchody a procházející lidi, aby zjistili jestli si náhodou něčeho nevšimli. Jenže jedna z lupiček Iris je stále v obchodech, protože se jí nepodařilo uprchnout když už tu byli policisté. Diamanty schovala do jedné skříně ve starožitnictví a ukryla se v místní kavárně. Na místě činu nenajdou policisté nic co by je zavedlo k dalšímu vyšetřování. Jenže Mark je přesvědčen, že se zlodějům nemohlo podařit uprchnout, protože policisté tady byli dříve než stačili uprchnout. Proto prohledali s Niky, Rexem a Kunzem celé okolí. Nikoho nenašli. Oba bratři se na policisty dívali z protějšího domu, kde se ukrývali. Rex zachytil stopu kudy pachatelé prchali, ale přivedl Marka do kavárny, kde byla ukrytá Iris. Rex přišel až k ní a zaštěkal. Mark už ví o co jde. Když ženu osloví, ta se s ním zprvu nebaví. Když se jí však komisař zeptá jestli nebyla dnes v klenotnictví, tak dostane odpověď, že ne. Jenže Markovi to nedá a mladou ženu zatkne. Bratři vidí jak Iris odváží policisté v poutech a začnou se dohadovat co udělají. Na stanici vyslýchají Iris, jenže ta mlčí a nechce jim nic říci. Pořád tvrdí, že ona diamanty neukradla. Ano pracovala ve vykradeném klenotnictví, jenže s loupeží nemá nic společného. Komisaři ji však nevěří. Niky se vrátí s Rexem do svého bytu a očekává přívoz Markova dárku. Jenže dříve než dodavatel přijede, přepadnou Niky oni lupiči, kteří vykradli dnes zlatnictví. Niky svážou k židli a požadují po Markovi aby propustil Iris, jinak že se něco stane jeho kolegyni Niky. Mezi tím přijíždí dodavatel se strojem na posilování. Jakmile se ozve zvonek, oba bratři zpanikaří. Myslí si, že jsou to policisté. Niky jim oznámí, že to přivezli posilovací stroj z jednoho obchodu. Jeden z bratrů jde situaci omrknout a zjistí, že je to tak jak Niky říkala.
Zloděj přikáže dodavateli aby přístroj složil v garáži a odjel. Jenže ten trvá na tom, že ho musí poskládat, protože si to zákaznice přála. Jenže zloděj je proti a dodavatele vyhodí. Mark začne panikařit a rozčilovat se, že to je jeho vina, protože nechal Niky samou jet domů. Sice je u ní Rex, ale o něm lupiči neví. Mark stále vymýšlí z Kunzem co udělají. Niky se zatím snaží osvobodit z pout, ale nejde jí to. Rex jí rozváže a ve vhodnou dobu je Niky překvapí a jednomu zloději poraní nohu tak, že nemůže chodit. Jenže jeho bratr Niky zase udeří a omráčí. Nakonec ji přiváže zpátky na židli aby už neutekla. Podruhé na oba zloděje zaútočí zase Rex, jenže je to k ničemu. Pachatelé se znovu ozvou policii aby se domluvili na místě a čase předání obou žen. Když však přijedou všichni na smluvené místo, sice chtějí předat obě ženy, jenže Mark ještě chce aby mu Iris ukázala kde ukryla diamanty a pak že ji vymění za Niky. Když přijedou do starožitnictví kde jsou diamanty ukryty, zjistí, že skříň, v které byli diamanty ukryty je pryč. Okamžitě chtějí vědět po majiteli obchodu komu ji prodali. Muž sdělí policii adresu a následně odjedou k ženě, která si skříň koupila. Mark sehraje u starší ženy roli hasiče, který zjišťuje jestli v bytě neuchází plyn a jestli není něco s elektrikou. Při té příležitosti prohledá popsanou skříň v které najde diamanty. Nyní mají diamanty a mohou Iris vyměnit za Niky. Výměna se uskuteční dobře, jenže když pachatelé zjistí, že v pytlíku nejsou diamanty ale jen nějaké kameny, ihned začnou na policisty střílet. Najednou se rozváže honička a přestřelka po zábavním parku a Mark, Rex a Kunz se vrhají za zloději. Ještě před tím se jim však podaří zatknout Iris, která se snažila uprchnout. Markovi s Rexem se však podaří oba lupiče zadržet a odvézt je do vězení.

9.Nenávist k hezkým blondýnkám

6. dubna 2009 v 14:57
Název: Nenávist k hezkým blondýnám
Rok a země původu: 2004 (Rakousko/Německo)
Režie: Andreas Prochaska
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
V zaparkovaném automobilu před domem jedné bohaté blondýny sedí mladík a vidí, jak luxusním vozem přijíždí mladá, atraktivní a perspektivní blondýna. Žena vystoupí z vozu a mizí v domě. Mladý muž se za ní po chvíli vydá a představuje se jako listonoš - v listonošské róbě. Přinesl jí doporučený dopis, který si musí osobně vyzvednout. Když vstoupí k ženě do bytu, začne ji vyčítat, že je bohatá a nic nedělá, zatímco jeho si v životě nikdo nevšímá. Posléze ženu začne škrtit a zabije ji. Když Ernst Ströbel - pachatel odejde z bytu, nachází mrtvou ženu o něco později skutečný listonoš, který vše ohlásí na policii. Na místě činu nenalezne Mark a Niky žádné stopy po pachateli. Jen Rex ucítí vůni parfému, která brzy policisty přivede na stopu. Jenže o tom Mark nemá tušení. Dr. Leo Graf konstatuje na místě činu jasnou smrt udušením. Jinak zde nic zvláštního komisaři nenajdou. Ernst si zatím doma mne ruce z toho jak pěkně se pomstil mladé blondýně. Jenže jeho uspokojení nebylo naplněno a tak se ihned chystal na další oběť. Zatím komisaři hledali nějaké důkazy aby mohli najít pachatele obětí. Původně vyslechli bývalého přítele mrtvé mladé ženy, ale když se dozvěděli že má alibi, tak jej dále nechali na pokoji. Ernst Ströbel navštívil svou sestru Eriku v jejím domě kde si s ní povídal.
Od ní také ví o jednotlivých ženách, které pak přepadává. Jenže jeho sestra netuší nic, co vlastně její bratr Ernst dělá. Ví jen, že je zrovna bez práce a tak se fláká. Mark zatím v kanceláři dumá nad pachatelem, který za vším stojí. Pachatel Ernst Ströbel čeká nasvou novou obět. Opět jí je mladá atraktivní blondýna, která je jako předchozí ženy i bohatá. Ströbel se opět dostane k ženě. Znovu se jí snaží chytit a uškrtit, jenže se mu to nepodaří, protože se žena bouchne o stůl a upadne na zem. Naštěstí není mrtvá a tak se jí tentokrát podaří vyváznout jenom s malými pohmožděninami a vše ohlásit na policii. Jenže to Ernst Stöbel netuší, že je žena živá. Myslel si, že ženu také zabil. Mladá žena popíše muže jako pošťáka, který ji přinesl doporučené psaní, jenže ho jinak nedokáže popsat, protože ho viděla jenom chvilku. Ale má pro ně ještě jednu stopu. Tento falešný pošťák chodí vždy ve stejnou dobu. To policistům pro začátek na pátrání stačilo. Další den se Mark rozhodne, že s Niky a Rexem prozkoumají okolí a na pošťáka si počkají. Jenže když už si myslí, že chytli toho správného pošťáka, zjistí, že tento pošťák to nebyl i když chodí stejnou trasu. Avšak právě díky tomuto pošťákovi zjistí, že před nedávnem jejich šéf propustil jednoho muže, který u nich jako pošťák pracoval. Pravý pošťák prozradí policii jak se muž jmenuje, načež Mark odjede i se svými kolegy ke Ströbelovi, jenže ten není doma. Domácí řekne policistům, že Ernst pracoval dříve jako pošťák a že ho před nedávnem vyhodili. Jenže nyní se Ernst fláká kde může. Policisté se díky panu domácímu dostanou do bytu, kde naleznou pošťáckou róbu a poštovní razítka i s obálkami + několik napsaných dopisů na psacím stroji i s adresou.
Mark okamžitě vyhlásí po Ströbelovi pátrání. Pan domácí ještě sdělí policistům, že Ernst má sestru jménem Erika Neumanová. Komisaři se dostaví k paní Neumanové a zeptají se jí na jejího bratra. Jenže ta netuší kde by mohl její bratr být. Jak se posléze ukáže, její bratr byl u ní schovaný, takže Erika lhala. Komisaři tuší, že Ströbel udělá ještě jednu chybu, ale netuší jak brzy. Po několika dnech se toho přece jen dočkali. Ströbel se opět vrátil ke své sestře a pohádal se s ní. Při hádce se ji snažil utopit, ale naštěstí mladou ženu zachránil Rex a jeho kolegové, kteří se brzy u Eriky doma objevili. Mark vytáhl ženu z bazénu a dával ji umělé dýchání z úst do úst a hlavně masáž srdce. Rex zatím s Niky pronásledoval Ströbela, který se jim snažil uprchnout. Niky ho však několika chvaty brzy položila na zem a Rex jí při tom asistoval. Brzy se Ernst Ströbel objevil ve vězení za vraždu několika mladých a bohatých žen.

8.Jeden musí zemřít

6. dubna 2009 v 14:56
Název: Jeden musí zemřít
Rok a země původu: 2004 (Rakousko/Německo)
Režie: Michi Riebel
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Na jednom přísně tajném místě se odehrává něco naprosto neuvěřitelného: konají se tu hry pro bohaté lidičky, které nikdy nekončí dřív, než je jeden ze zúčastněných zápasníku zabit. Někdy to však trvá hodně dlouho než je jeden ze dvou mladíků mrtev. Když však chce jedna z návštěvnic celou situaci nahlásit na policii, je zabita jedním ze členů pořádající akce, dříve než by mohla cokoliv říci. Při prvním zápase mají dva účastníci zavázané oči šátkem a hrají tzv. ruskou ruletu. Jeden z nich je druhý den nalezen v kontejneru mrtví s prostřelenou hlavou. Policie začíná případ mrtvého muže vyšetřovat. Na stopu je přivede indicie, která prozradí, že mladík byl do kontejneru přivlečen z někama, kde se nachází látka, kterou na těle mladíka policie nalezla. Mark, Niky a Rex prohledávají všechny místa, které by k dané látce seděli. Ale nejhorší na tom je, že někdo na těchto krvavých hrách vydělával obrovské balíky peněz. Napoprvé nemají komisaři moc štěstí. Stopa však nesouvisí s žádným místem, které by ke stopě souhlasilo. Po další hře je jeden ze dvou dalších mladíku uštknut cizokrajným hadem.
Policie opět nachází tělo v kontejneru v centru Vídně. Nyní však už najde stopu, která je zavede až k pachateli. Komisaři prohledají všechny prodejny se zvířaty, ve kterých by se mohli tito cizokrajní hadi prodávat. Při prohledávání seznamů lidí, kteří si tohoto hada pořídili objeví muže, který byl už dříve zapleten do obchodů s lidmi. Komisaři přijedou na adresu daného muže, jenže ho doma nezastihnou. Mark díky Dr. Grafovi, který mu zavolá, objeví u mrtvého mladého muže jízdenku z metra, která ukázala, kam měl mladík před svou smrtí namířeno. Když prohledají okolí dané stanice neobjeví nic zvláštního. Jenže Rex ihned ucítí stopu a přivede Marka i Niky do starého skladiště, které se už léta nepoužívá. Na první pohled na něm není nic zvláštního. Jenže Rex udělá nad trochou zaschlé krve postoj mrtvého člověka a Markovi je hned všechno jasné. Tady na tom místě zemřel mladík, který měl prostřelenou hlavu. Podaří se jim zjistit bývalého majitele, který jim prozradí, že starou halu si pronajímá jedna skupinka lidí, kteří tam něco dělají. Ale netuší co tam mohou dělat. Mark dostane od staršího muže kontakt na člověka, který si halu pronajal. Podle toho zjistí o koho jde. Když se muže snaží přistihnout aby si s ním popovídali, muž se jim schovává, protože tuší že po něm jde policie. Policisté však nechávají hlídat i onu halu, v které se všechny hry provozují. Brzy se znovu objeví pachatelé na scéně a Markovi se podaří tentokrát oběti a některé spolupachatele překvapit dříve než zase dojde k nějaké vraždě. Rex zadrží diváky, kteří se hrůzy zúčastnili a Niky se snaží s Markem osvobodit mladíky z přivázané kostky ledu, která pomalu pod oběma muži roztává, poněvadž je pod ledem rozdělaný oheň, který když roztaje mladíkům pod nohami, tak se oběsí na laně. Díky zadrženým divákům zatknou po dlouhé době komisaři toho kdo za všemi těmito hrami byl.

6.Do poslední kulky

5. dubna 2009 v 9:54
Název: Do poslední kulky
Rok a země původu: 1999 (Rakousko/Německo)
Režie: Wilhelm Endgenhardt
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Policisté vniknou do domu majitele ilegální sbírky zbraní a celou sbírku zabaví. Tedy alespoň jsou o tom přesvědčeni. Jejich pozornosti však uniknou dva kousky a ozbrojený sběratel má tak možnost se pomstít. Brzy na to vpadne muž na policii, kde jednu osobu zastřelí a druhou poraní. Mark, Niky a Rex se případu ujímají. Nemohou uvěřit tomu, že je něčeho podobného kdosi schopný. Pachatel se vrací zpět za svým znáním, který se také věnuje zbraním a má velkou sbírku zbraní. Oba se nepohodnou a tak jeden zabije druhého. Jenže starší z nich přestřelku přežije. A zamane si, že se pomstí všem, kteří kdy měli proti němu něco, že držel nelegálně zbraně. Policisté se hned snaží muže najít. Starší muž se toulá po Vídni a jeho okolí. Hledá kde by mohl přespat aby ho policisté nenašli. Objeví jednu opuštěnou chatu, kde se na nějaký čas uchýlí. Když ho však překvapí starší majitelé, oba je zabije nožem. Marc, Niky a Rex se dozví o vraždě a okamžitě přijíždí na místo činu. Před nimi přijel i Dr. Leo Graf, který již oběti ohledal.
Pachatel zatím stále uniká. Jenže je raněn a tak potřebuje ošetřit, proto navštíví nemocnici, kde se nechá ošetřit. Lékaři tvrdí, že se poranil doma o nůž. Když to chce však lékař nahlásit na policii muž mu to překazí a vytáhne na lékaře zbraň. Posléze nachází svou bývalou manželku, s kterou má dítě. Začne ji obtěžovat a sleduje ji na každém kroku. To se ženě, která je stavební inženýrka vůbec nelíbí a tak vše nahlásí na policii. Jenže o tom ještě pachatel neví. Všichni policisté ho hledají. Pachatel přijde za svou bývalou manželkou na stavbu, kde si s ní chce promluvit. Jenže ona nemá zájem. Začne ji čím dál víc obtěžovat a vyhrožuje jí smrtí. Naštěstí včas přijede Rex s Niky a Marcem. Na stavbě přijde k přestřelce, při které naštěstí všichni vyváznou živi. V nestřeženém okamžiku přijde Marc o zbraň. Pachatel ho ohrožuje zbraní, ale naštěstí se v poslední chvíli ukáže Rex, který mu nenápadně podá pistoli. Agresivní pachatel vystřelí, jenže Marc je rychlejší a tak muže zabije. Po případu si Marc s Niky povídají na staveništi. Marc je ze zabití muže úplně vedle. Nemůže tomu uvěřit. Jenže Niky ho uklidňuje aby si to tak nebral. No a Rex ho ještě stačí olíznout.:--)))

5.Když chtějí děti zemřít

5. dubna 2009 v 9:53
Název: Když dětí chtějí zemřít
Rok a země původu: 2004 (Rakousko/Německo)
Režie: Andreas Prochazka
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Na hřbitově je nalezena mrtvola mladé dívky. A co je nejzajímavější, že někdo dívku položil na hrob a celou ji obsypal květinami. Marc, Niky a Rex jsou k případu převeleni. Zprvu to vypadá, že se jedná o nějaký rituál nebo obřad. Jenže později se ukáže že tomu tak nebylo. Marc prověřuje se svými kolegy podobné případy za poslední léta, ale bohužel nic nemá s touto situací podobnost. Když dále prověřují věci kolem mladé mrtvé dívky, zjistí, že dívka navštěvovala v poslední době psycholožku Annu Henschovou a byla identifikována jako Silvie Beimertová. Při její návštěvě nezjistí policisté žádné informace. Psycholožka je totiž pod přísahou, takže nemůže policii nic sdělit. Tato situace však komisaře Marca velmi netěší. O něco později je zavražděna i sama psycholožka Henschová. A opět je její tělo položeno na hrob a obsypáno květinami jako v prvním případě. Nyní však už komisaři tuší, že obě vraždy mají nějakou spojitost se stejným pachatelem. Neví však stále o koho jde. Marcovi se podaří najít v počítači doktorky Henschové velmi zajímavé věci. Jak se dočetl ze záznamů, tak k psycholožce chodil jeden člověk jménem Viegandt, který trpěl obtěžováním mladých dívek. A dříve dokonce jednu zabil. Komisaři naleznou v ordinaci na balkóně pohřební věnec, který má něco symbolizovat. Pravděpodobně smrt doktorky Henschové. Když pana Viegandta navštíví komisaři, málem přijdou o život. Muž zjistí, že jsou od policie a tak se dává na útěk.
Při honičce nejdříve přijde k úrazu Niky. Tu muž zavře ve svém domě ve sklepě do rakve a znemožní ji dýchání. O malou chvíli je omráčen i Marc, ale Rex se ho snaží co nejdřív probrat. Následně Marc osvobodí Niky a zatkne Viegandta. Po výslechu opět nejsou moudří. Viegandt se nechce přiznat, protože prý nic neudělal. Jakmile už nic nepomáhá, snaží se Marc najít nějakou novou stopu v psycholožčině počítači. A kromě toho si dokonce komisaři všimnou, že ulice, v které měla sídlo psycholožka Henschová je monitorována kamerou. Komisaři si vyžádají od společnosti, která kamery zajišťuje a nechává monitorovat ulici, všechny možné záznamy za poslední období. Opět nic nenaleznou. Ale když už záznamy prohlížejí po několikáté, všimnou si zajímavé osoby, která se na pásku objevuje vícekrát. Okamžitě pojmou podezření, že právě tento muž by mohl být tím pachatelem. Mezi tím uprchne z domova jedna mladá dívka, kterou rodiče pohřešují. Mimo to je tato dívka kamarádkou Silvie Beimerové. Ještě před tím než odešla z domova, stačila si s někým napsat e-mail, který poslala své kamarádce, který zněl: "Dnes se to stane". Její rodiče na ni nebyli moc přívětiví, a tak dívka raději utekla. Mimo to ji nešla matematika a to se nelíbilo otci, který byl učitelem. V tu dobu uteklo z domovů ještě několik dalších dívek a chlapců. Když Marc vyslýchal rodiče zmizelé dívky, prohlížel si zároveň její počítač. A najednou našel stopu. Byl jí popsaný papír, který dívka hodila do koše. Bylo na něm něco napsáno. Jednalo se o nějaký kód. Niky ihned vyzkoušela kód v kanceláři ve svém počítači. Jenže nic jí to nepomohlo. Marc se vrátil s Rexem zpět k rodičům ztracené dívky. Opět si prohlédne dívčin počítač a zeptá se rodičů, které stránky nejraději navštěvovala. Jenže oni sami nevědí. Naštěstí se mu naskytne příležitost to zjistit. Projede si historii nejčastěji navštěvovaných stránek a objeví jednu velmi zajímavou a hrůzostrašnou. Jedná se o nějakou obřadní stránku, kde se všichni přítomní přihlášení můžou spolu dostat do nějakého vysněného ráje, když učiní určitou věc. Marc poprosí Niky aby se na stránku přihlásila a vyzkoušela onen kód.
Díky tomu zjistila velmi zajímavé věci. Okamžitě pojmou podezření, že tato situace má něco společného s oběma vraždami. Nyní se snaží najít člověka, který za vším stojí. Po předlouhém bádání a šetření se konečně policistům podaří muže identifikovat a zjistit kde vrah bydlí. Pachatel se jmenuje Níche (čti Níče) a už několikrát byl trestán za vraždy mladých dívek. V jeho domě naleznou mapu, kde by se mohli všechny uprchlé děti nacházet. Konečně se jim také podaří najít důkazy, které svědčí proti němu. Níche zatím vedl všechny mladé dívky a chlapce na vrchol vysokého mostu, odkud s nimi chtěl skočit. V poslední chvíli se podařilo Marcovi najít místo a cestu kudy se k dětem i s Rexem a Niky dostali. Původně všechny děti protestovali, že dělají dobrou věc, ale když jim to policisté vymluvili, že je chce Níche zabít, dali si to vymluvit. Nícheho okamžitě policie odvezla do vězení, kde byl obviněn ze dvou vražd a z pokusu o další vraždy.

4.Smrti vstříc

4. dubna 2009 v 10:32
Název: Smrti vstříc
Rok a země původu: 1999 (Rakousko/Německo)
Režie: Andreas Prochaska
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Skupina odvážných horolezců se vsadí, že se jim podaří pokořit budovu vídeňské radnice. Toto dobro družství však není bez nebezpečí, což se bohužel vzápětí potvrdí. I když jsou mladí, myslí si že vše dokážou, jenže se podcenili. V noci se na budovu vídeňské radnice vydá mladík jménem Hans Brener a jeho rival Piet Fischer. Ostatní s týmu jen přihlížejí tomu bláznovství. Zprvu jde všechno dobře, jenže když jsou oba pomalu na samém vrcholu budovy, Hansovi dojde síla a z nenadání padá dolů, kde zůstane ležet zcela nehybně. Všichni se vyděsí a jeden z nich navrhne, že musejí Hanse někam uklidit. Mezi tím Rex leží na svém místě v kanceláři a Marc přijde s velmi zajímavou zprávou. Rex se musí zúčastnit přezkoušení u Ervina Klotze, který připravuje psy pro policejní práci. Pokud by náhodou tuto zkoušku neudělal, může se s prací u policie rozloučit. Druhý den ráno jsou povoláni komisaři k novému případu. Někdo našel na stavbě tělo mladíka. Komisař Marc Hoffmann usoudil, že se nejedná o sebevraždu, ale o vraždu. Podle bot, které má mladík na sobě, komisaři zjistí, že tento člověk se věnoval horolezectví. Okamžitě prověří všechny horolezecké spolky ve Vídni. Jenže ani v jednom se jim nepodaří zjistit, že by jim někdo chyběl. U jednoho spolku se však Marc s Rexem a Niky pozastaví, protože jim tu něco nesedí. Jenže nikdo se k ničemu nepřizná. Když však odtud komisaři odejdou začne se hádat Hansova přítelkyně Katrin Schitzová s jedním s kolegů, kvůli Hansovi. Ona totiž tušila, že Hansovi před tím než lezl na budovu vídeňské radnice něco dali aby to nezvládl. Jenže to si nikdo nechtěl připustit.
Dr. Leo Graf objeví na oběti mladého horolezce něco zvláštního v jeho těle byla látka, která napomáhá adrenalinu při zátěžových situacích aby se nevytvářel a oslaboval svalstvo. Když se tuto zprávu Marc dozví okamžitě se dostane k mladým horolezcům a pokusí se s nimi spřátelit. Je to pro něj velmi jednoduché, poněvadž v mládí dělal taky horolezectví a tak se nyní mohl uplatnit. Horolezci o Marcovi věděli, že je policista, ale snažili se před ním raději mlčet. Když jim Marc řekl o látce, která měla dopomoci Hansovi k smrti, všichni se překvapeně vyděsí. Rexovi nastal den "D" kdy měl složit zkoušky. Ervin Klotz byl na Rexe velmi přísný a Klotzův pobočník jen všemu starostně přihlížel. Klotz ještě schválně nechal některé překážky zvětšit aby měl Rex obtížnější skok do výšky. Marc byl však proti. Klotz však tvrdil, že když je Rex super pes, tak to zvládne. Naneštěstí se Rexovi vše podaří zvládnout na jedničku. V některých situacích Klotz nevěřil vlastním očím. Ale Rex mu vytřel zrak. Marc byl šťastný, že se Rexovi vše podařilo. I když zvládl Rex tuto zkoušku, stále neměl vyhráno s vrahy, kteří zabily Hanse Brenera.
Jednomu z party horolezců se při šplhání po umělé zdi utrhne lano a spadne dolů na zem. Mladík je okamžitě odvezen do nemocnice. Marcovi je to velmi podezřelé. Jak posléze zjistí, někdo mladíkovy nařezal lano aby se zabil. Bohužel se to však té osobě nezdařilo. Mladého horolezce navštíví jeho kamarád ze spolku horolezců v nemocnici, jenže nepřijde do jeho pokoje dveřmi ale vyšplhá do okna. Mladík dá těžce zraněnému muži do kapačky látku, která ho má zabít. Naštěstí to brzy překazí Rex, který čichal nějakou nekalost. Marc mladého delikventa vyslechne a dozví se, že Hansovou smrtí je spor o mladou horolezkyni Katrin, která chodila s kdekým z klubu. Dále se komisaři dozví, že se někdo z mladých horolezců snaží mstít za svého bratra, který zahynul na jedné horolezecké výpravě v horách. Jenže Marc ani Niky netuší, že tím vrahem je právě vyslýchaný delikvent a jeho společníci. Když konečně policisté zjistí, kdo za všechno může, přijedou do klubu. Všichni se někam rozprchly aby je policisté nechytli. Díky Rexovi, který má dobrý čich se jim je podaří brzy dopadnou. Jenže vše nejde tak lehce jak si policisté představovali. Nejprve se pachatelům podaří komisaře zamknout na střeše výškové budovy. Marc však přijde na nápad jak se rychle dostat dolů na zem. Nejprve spustí dolů Rexe a poté se snaží dostat dolů sám. Niky naštěstí s nimi v budově není, takže jim dole na zemi může pomoci. Kunz však musí zůstat na střeše, než pro něj někdo přijde. Rex rychle mladíky zastaví spolu s ostatními policisty a tak se můžou všichni brzy vrátit do kanceláře a užívat si klidu.

3.Čtyřnohý svědek

4. dubna 2009 v 10:27
Název: Čtyřnohý svědek
Rok a země původu: 1999 (Rakousko/Německo)
Režie: Michi Riebl
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Eke Winkens (Niky Herzog), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf).
Příběh:
Claudii Voglerovou už delší dobu chodí otravovat její bývalí ex-přítel. Když k ní přijde naposled, tak se ji o něco později stane strašlivá věc. Někdo ji při potyčce zabije. Jenže to už byl její ex-přítel pryč. Všemu přihlížel čtyřnohý svědek, malý, bílí, chundelatý pejsek, který pachatele kousnul do nohy. Muž pejska odhodil do kouta a utekl v panice pryč. Později se pes zatoulá a snaží se jakkoliv přežít. Po ohledání místa činu usoudí Marc, že šlo pravděpodobně o potyčku, která skončila pro mladou ženu velmi špatně. Rex objeví stopu, která ho přivede až k malému pejskovi. Jenže když se to snažil sdělit svým páníčkům, nikdo ho nebral dost vážně. Nejprve jsou komisaři vyslechnuti nejbližší přátelé a příbuzní a posléze ostatní lidé a sousedé. Jenže nikdo nic neviděl a neslyšel.
Jen jeden člověk si vzpomněl na Claudiiného přítele, s kterým jeden čas chodila. Tuto informaci policistům sdělil Claudiin doktor Emil Redl, ke kterému chodila. A ještě policisty upozornil na to, že vrahem může být právě onen přítel, poněvadž si na něj Claudie velmi stěžovala. Snažil se jí udělat ze života peklo. Jakmile prohledávali policisté dům ještě jednou, Rex tentokrát přivede Marca k malému špinavému pejskovi. Marc vůbec netuší co s ním má dělat. Rex na něj však štěká aby ho vzal sebou, protože ho musí pohlídat. Když se ho Marc snaží doma vykoupat, Rex mu dělá samé naschvály a nakonec Niky pochopí, že si Rex nepřeje aby byl pejsek vykoupaný. O něco později jsou zavoláni k případu muže, který se chce na benzinové pumpě upálit. Jak posléze zjistí, jedná se o bývalého ex-přítele Claudie. A jak to tak vypadá, tak muž vše myslí zcela vážně. Marcovi se podaří spolu s Niky a Rexem muže včas zachránit. Při výslechu v kanceláři však muž přizná, že Claudii nezabil, poněvadž se chtěli v nejbližší době brát.
Marc i Niky si situaci ověří, zda muž mluvil pravdu. Jak se následně ukáže, tak mladík byl před nedávnem na zkoušce smokinku, který si objednal u jedné krejčovské firmy. Ti mu alibi potvrdili. Nyní se snažili komisaři zjistit, zda to bylo podobně i u Claudie. A jak se jim podařilo zjistit z jejího zaměstnání, tak Claudie opravdu chystala původně svatbu. Policisté však i nadále neměli žádnou pořádnou stopu. Jenže netušili, že Rex jim stopu drží přímo pod nosem. Ano byl jí ten malý ušmudlaný pes. Při další prohlídce našli technici na místě činu zbytky zaschlé krve, o které si Marc myslel, že ukápla mrtvé z prstu, poněvadž žena byla původně švadlena a měla popíchané prsty od jehel. Jenže jak diagnóza ukáže, krev nepochází od oběti ale pravděpodobně od pachatele. Marc udělá analýzu krve i u jejího přítele Alfonse Trischera. Jenže opět se nic neprokáže. Nakonec Marc díky Rexovi přijde na to jak má pachatele najít. Konečně mu to došlo. Malý pes je jediný svědek, který při činu přihlížel a který kousnul pachatele pravděpodobně do nohy. Krev ze psí tlamy ukáže, že pachatelem nebyl Claudiin přítel Alfons, ale někdo jiný. Marc též stále věděl, že Claudia navštěvovala svého doktora Emila Redla. Napadlo ho, že by měli prověřit i jeho. S policejní taktikou přišli na to, že doktor Redl je na noze pokousaný. Doktor se zprvu vymlouval, že se o něco poranil, jenže komisaři věděli své. Nyní už konečně měli pachatele vraždy. Rex byl rád, že vše dobře dopadlo a Alfons Trischer dostal do péče malého ale již čistého, bílého svědka a pejska
 
 

Reklama