Web je přestěhován na stránku: www.formula1blog.blog.cz

Komisař Rex-9.Série

3.Doping

16. dubna 2009 v 14:58

Název: Doping (Kommissar Rex: Doping)
Rok a země původu: 2004 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Scénář: Peter Moser a Peter Hajek
Koprodukce: KirchMedia/ORF
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf), Wolfgang Hübsch (Otto Neumann), Benjamin Zobrys (Gerhard Fiedler), Martin Brambach (Fritz Hilbert), Johannes Zeiler (Kurt Gebauer), Erwin Ebenbauer (Dr. Werner) a další.
Příběh:
Trénink jednoho hokejového mužstva druhé třídy skončí obrovskou rvačkou. Jeden z hráčů Gebauer je hodně a zle zbit. Jeho kolega z týmu má mimořádné podezření, že Gebauer používá nějaké dopingové látky, protože má velké nesnesitelné bolesti. Brzy na to se zřítí on z větrací šachty a dopadne mrtví na ledovou plochu. Jeho mrtvola byla později nalezena na skládce blízko letiště. Marc a Rex objeví brzy v těle látky po dopingu.
Stopa přivede komisaře na místní ledový stadión, kde hráč Gebauer působil. Majitel hokejového družstva Otto Neumann a jeho společník hráče pokárají a hráči se ohrazují ruským trenérem, kterého doposud měli. Ruský trenér byl nedávno propuštěn a nikdo nezná nyní jeho místo pobytu. Marc a Rex po něm pátrají poté, co vyslechnou všechny hráče a lidi z hokejového týmu. Zjistí také, že v týmu vládla korupce a podplácení. Jak zjistí, tak za dopingem stál právě ruský trenér. Nezvěstného ruského trenéra se podaří komisařům najít ve vážných nesnázích.

2.Konečně je bestie mrtvá

16. dubna 2009 v 14:57
Název: KoneKočKoně je bestie mrtvá (Kommissar Rex: Endlich ist die Bestie tot)
Rok a země původu: 2004 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Scénář: Michael Klette, Thomas Teubner a Peter Hajek
Koprodukce: Kirchmedia/ORF
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf), Brigitte Karner (Christine Zartmann), Jan-Gregor Kremp (Karl Dvorak), Georg Veitl (Anton Goiser), Nora Heschl (Tanja), Calvin Klaus (Sascha) a další.
Příběh:
Jeden den se stane pro Jürgena Zartmanna, vlastníka cukrářství černým dnem. Někdo mu právě unesl jeho nezletilou dceru a ukradl velmi drahý náhrdelník. Dcera však ví, že únosce je Zartmannův přítel. Zartmann je tak bohatý ze svých obchodů, že žije ve velké vile. Muž se mu totiž chce pomstit za to, že pracoval u Zartmanna v jeho vile a kvůli neshodám, které spolu měli. Zartmann ho totiž z vili vyhodil. Nyní je Jürgen naštvaný, že musí přistoupit na vyděračovi podmínky. Do situace se vmísí policie v čele s Marcem Hoffmannem a Rexem. Pachatel zavolá otci unesené dívky a domluví s ním místo předání výkupného. Varuje ho ale aby přišel sám a bez policie. Pokud uvidí někoho od policie, tak zabije jeho dceru. Na místě předání je však Zartmann zastřelen. Rex se svým páníčkem Marcem nyní musí vraha zadržet. Pachatel činu prchá před policií. Rexe přivede stopa až na staveniště, kde je pachatel zadržen. Včas se jim podařilo najít i nezletilou dceru Zartmanna.

1.Muž bez paměti

16. dubna 2009 v 14:55
Název: Muž bez paměti (Kommissar Rex: Ein Mann ohne Gedächtnis)
Rok a země původu: 2004 (Rakousko/Německo)
Režie: Christian Görlitz
Scénář: Thomas Teubner, Michael Klette a Peter Hajek
Koprodukce: KirchMedia/ORF
Hrají: Rhett Butler (Rex), Alexander Pschill (Marc Hoffmann), Martin Weinek (Fritz Kunz), Gerhard Zemann (Leo Graf), Janek Rieke (Kobera), Peter Weiß (Ernest Jung), Angelika Niedetzky (zdravotní sestra Hildegarda), Clemens Matzka (Profesor Eder), Christian Pogats (Policista), Alexander Waechter (mladý muž), Nikola Djuricko (Rumůn), Nicole Fendesack (Servírka) a další.
Příběh:
Doktor Leo Graf tráví svůj volný čas v jednom lokále. Při tom se stane svědkem vražedného přepadení. Vrah střílí z odstřelovací zbraně po hostech z nějakého úkrytu. Muž se zaměří hlavně na jednoho hosta, kterým je mladý muž. V tom okamžiku upadne mladík na zem a nic si nepamatuje. Dr. Graf poskytne muži první pomoc a za okamžik přijíždí záchranka. Komisaři Marc Hoffmann, Rex a Kunz se snaží objevit důkladnou stopu. Muž je ihned identifikován. Jmenuje se Jan Kobera.

V nemocnici je později navštíven svými známými a jednou osobou, která s ním má nějaké umysli. Jenže Kobera si od té střelby nic nepamatuje, poněvadž byl zasažen do hlavy. Komisař Hoffman již pomalu přichází situaci na kloub. V nestřeženou chvíli, když nikdo není na dohled, se Kobera vyplíží z nemocnice a uprchne. Když na situaci přijde personál nemocnice, je už pozdě. Kobera však se svou ztrátou paměti hledá něco nebo někoho po celé Vídni. Naštěstí se brzy podaří Rexovi díky svému čichu Koberu vystopovat. S Marcem ho naleznou v pravou chvíli, kdy opět zasahuje muž se svou odstřelovací zbraní. Odstřelovač střílí nyní na Koberu i na Rexe s Marcem.
 
 

Reklama